Hlavní navigace

Poštovní spořitelna představuje TV Banku

[Tisková zpráva] Poštovní spořitelna dnes jako první česká banka představila komfortní bankovní službu TV Banka, díky níž budou moci klienti ovládat své bankovní účty pomocí televizního ovladače. TV Banka je žhavou novinkou, v Evropě byla zatím dostupná jen ve Velké Británii, v Nizozemí a ve Španělsku.

Sdílet

„Poštovní spořitelna na trh dlouhodobě přináší inovativních řešení, které klientům umožňují jednodušší správu jejich financí. TV Banka je přelomový produkt, který dává našim více než dvou milionům klientů šanci vyzkoušet si nejvyšší úroveň komfortu při ovládání bankovních účtů,“ říká člen představenstva ČSOB Jan Lamser, odpovědný za Poštovní spořitelnu a přímé bankovnictví.

„Uvedením TV Banky potvrzujeme, že jsme nejdostupnější banka na trhu,“ dodal Jan Lamser. „Ať už je to cestou do práce z mobilu, v práci přes PC nebo večer doma přes televizi, klient Poštovní spořitelny může nyní ovládat svůj účet opravdu kdykoliv a kdekoliv. Nabízíme mu vždy cestu, která je pro něj nejpohodlnější.“

TV Banka je určena klientům Poštovní spořitelny a bude ji moci používat každý, kdo využívá internetové bankovnictví Poštovní spořitelny. Stačí mít pouze tzv. interaktivní set-top-box, tedy připojení k O2 TV nebo zařízení Windows Media Center, a pak už klienti mohou pomocí dálkového ovladače pohodlně disponovat se svými financemi.

„Zařazením TV Banky do nabídky O2 TV pokračujeme ve filozofii, že televize nemusí sloužit pouze jako zdroj zábavy. Může to být interaktivní pomocník v domácnosti, který uživatelům zpříjemní a usnadní život. Proto O2 TV nabízí spoustu nadstandardních služeb jako je virtuální půjčovna filmů, televizní archiv a nyní přichází i s televizním bankovnictvím,“ říká Michal Táborský, ředitel pro rozvoj IPTV a obsahových platforem ve společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

„Počítače se postupně stávají každodenní součástí našich životů a začínají se tak objevovat i na místech, jež byla dříve typická spíše pro spotřební elektroniku. Řeč je především o obývacích pokojích, kde lidé tráví nejvíce času. Počítač s Windows Media Center umožňuje nejen sledovat televizi, přehrávat filmy a hudbu či prohlížet fotografie, ale nově díky TV Bance Poštovní spořitelny také jednoduše spravovat svůj bankovní účet a finance. Navíc díky zobrazení na televizní obrazovce a ovládání pomocí dálkového ovladače je TV Banka vhodná také pro uživatele, kteří s počítačem nemají prakticky žádné zkušenosti,“ říká Markéta Kuklová, tisková mluvčí společnosti Microsoft v České republice.

Prostřednictvím TV Banky lze zjistit zůstatek a pohyby na účtu, zadat jednorázový nebo trvalý příkaz, vyřídit si inkaso, nebo dobít kredit mobilního telefonu. Součástí nabídky jsou dále aktuální měnové kurzy, seznam poboček a bankomatů Poštovní spořitelny i aktuální informace pro klienty.