Hlavní navigace

Povýšení kapacit sítě CESNET2

[Tisková zpráva]

Sdílet

Povýšení kapacit sítě CESNET2

Síť CESNET2 disponuje od druhé poloviny června novým připojením do běžného Internetu o kapacitě 622 Mb/s do sítě TeliaNet. Tento spoj je realizován kapacitou 2,5 Gb/s, případné navyšování kapacity je tedy pouze otázkou nastavení software směrovačů.

V rámci zálohy konektivity sdružení CESNET také zabezpečilo pro případ výpadku „horkou zálohu“ přes akademickou síť GÉANT, kam CESNET2 disponuje kapacitou 1,2 Gb/s.

Ke zvýšení topologické spolehlivosti sítě byl pořízen datový spoj České Budějovice-Brno s kapacitou 2,5 Gb/s, který slouží k zálohování připojení Českých Budějovic.

Nově byly pořízeny dva páteřní směrovače CISCO 7609, které jsou v plně redundantní konfiguraci nasazeny tak, aby výpadek jednoho z nich neohrozil jak dostupnost, tak výkon sítě CESNET2.

Sdružení CESNET bylo založeno vysokými školami a Akademií věd ČR za účelem provozování národní sítě pro vědu a výzkum. Je financováno z prostředků Rady vlády pro vědu a výzkum a svých členů. Sdružení je řešitelem výzkumného tendru Vysokorychlostní síť národního výzkumu a její nové aplikace. V současné době provozuje gigabitovou síť CESNET2. Právě díky této pozici a dalším aktivitám ve výzkumu v oblasti telekomunikačních a internetových technologií je sdružení CESNET zástupcem České republiky v projektu GÉANT, na jehož realizaci se aktivně podílí.

Další informace poskytne:
Ing. Lenka Pražáková
CESNET, z. s. p. o.
Zikova 4
160 00 Praha 6
tel.: 02/24 35 36 43
fax: 02/24 31 61 06
e-mail: Lenka.Prazakova@cesnet.cz
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).