Hlavní navigace

Praha 10 rozšiřuje digitalizaci i na soukromé stanice

[Tisková zpráva] Rozšíření příjmu digitálního televizního signálu i na soukromé televizní stanice plánuje pro nájemníky obecních bytů v současné době desátá městská část. :Jdeme nad rámec zákona, který nám ukládá zajistit nájemníkům příjem vysílání Českého rozhlasu a České televize a letos jim tak zajistíme i příjem digitálních soukromých kanálů," uvedl místostarosta Bohumil Zoufalík (ODS).

Sdílet

Rozšíření příjmu digitálního televizního signálu i na soukromé televizní stanice plánuje pro nájemníky obecních bytů v současné době desátá městská část. :Jdeme nad rámec zákona, který nám ukládá zajistit nájemníkům příjem vysílání Českého rozhlasu a České televize a letos jim tak zajistíme i příjem digitálních soukromých kanálů," uvedl místostarosta Bohumil Zoufalík (ODS).

Digitální příjem prostřednictvím společných antén z tzv.vysílací sítě 1 (programy ČT a ČRo) Praha 10 zrealizovala již vloni na podzim. Nyní městská rada schválila investici ve výši 2,5 miliónů korun tak, aby byl nájemníkům umožněn i příjem signálu z další vysílací sítě (programy Nova, Prima, Nova Cinema a TV Barandov). Rozšíření digitálního vysílání se vztahuje jen na domy, které nadále zůstanou v majetku městské části – tedy nikoliv na ty, které jsou v současné době privatizovány.

Nadstandardní služby svým nájemcům Praha 10 rozšiřuje průběžně. „Jako první v ČR jsme od tohoto měsíce spustili systém iDES,“ řekl místostarosta. Díky tomuto systému mohou nájemci přes radniční webové stránky nahlížet na údaje, týkající se jejich osoby a užívaného bytu. „V první etapě bude mít nájemce možnost nahlédnout do základních údajů, týkajících se jeho osoby a pronajatého bytu, svého evidenčního listu v aktuálním znění či do rozpisu předpisu nájemného a záloh na služby,“ vysvětlil Zoufalík s tím, že do budoucna se počítá i s rozšířením o data týkající se přehledu plateb a případných dluhů spojených s užíváním bytu.

Jan Chavát
tiskový mluvčí městské části Praha 10