Hlavní navigace

Praha 11 připojena

[Tisková zpráva]

Sdílet

Praha 11 připojena

Společnost PRAGONET, a.s. před koncem roku úspěšně předala a zahájila plný provoz privátní datové sítě budované pro Městskou část Praha 11. Školy, kulturní, sociální a další městská zařízení tak získaly moderní komunikační infrastrukturou poskytující neomezenou elektronickou komunikaci a širokopásmový přístup do Internetu. Slib, daný ve výběrovém řízení pořádaném Městskou částí Praha 11, tak byl splněn.

Technologické řešení je založeno na optické kabelové síti a je dimenzováno nadčasově tak, aby umožnilo řešit nejenom současné komunikační potřeby škol, ale aby také dovolilo zvládnout očekávaný budoucí nárůst počtů připojených koncových stanic a podpořilo rozvoj nových užitečných aplikací náročných na přenosové pásmo, jako je např. multimediální interaktivní výuka na dálku, distribuce videa atd.

Integrální součástí celého řešení budou i další služby jako je DNS, DHCP, provoz webovských a poštovních serverů, vč. správy uživatelských schránek, které společnost PRAGONET předá již v lednu roku 2002.

Více ingformací na:

http://www.pra­gonet.cz/