Hlavní navigace

Prava nebo lež? - Nový projekt Českého rozhlasu

[Tisková zpráva] Pravda, nebo lež? je novým programovým projektem Českého rozhlasu Regina, jehož cílem je propojit reálný lidský příběh nebo situaci s prvkem napětí, hravosti i soutěživosti. „Je ten příběh pravdivý, nebo jde o fikci? Tuto otázku položíme během pořadu našemu posluchači několikrát,“ říká autor projektu a jeho moderátor Petr Sirotek.

Sdílet

V pořadu zazní předtočené (odžité) příběhy lidí, v nichž se snoubí autenticita reálné situace a lidského osudu s prvky někdy až těžko uvěřitelnými. Poměr uvěřitelného a neuvěřitelného, pravdivého a smyšleného, poměr reality a fikce je zdrojem napětí i jistého tajemna, které posluchače zasáhne. Po odvysílané autentické ukázce se moderátor pořadu posluchačů zeptá: ‚Je to pravda, nebo lež? Je ten příběh pravdivý, nebo smyšlený? Stal se tak, jak jste právě slyšeli, nebo se v této podobě nemohl odehrát?‘

Správnou odpověď se posluchači dozví na závěr pořadu, ale pouze u dvou příběhů! „V případě třetího příběhu už musí pravdu odhalit sami. Odpověď na otázku: ‚Byla to pravda, nebo lež?‘ mohou zatelefonovat do 30 minut od skončení pořadu, jeho premiéry i reprízy,“ doplnil Petr Sirotek.

Cena pro vítěze je také tajemstvím, autoři projektu ji nazvali Mysterium. Co se pod tímto názvem skrývá, zjistí vítěz každého jednotlivého pořadu. „Dovolejte se jako třetí a zodpovězte správně otázku a Mysterium je Vaše!“ dodává moderátor pořadu.

Pořad Prvda nebo lež? má stopáž 30 minut, Český rozhlas Regina ho vysílá v premiéře v sobotu v 11:04 hodin, v repríze v pondělí v 1:30 hodin.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).