Hlavní navigace

Právě vyšlo: Ptáci našich hor a zimní hosté

[Tisková zpráva] Cyklus Hlas pro tento den v těchto dnech završil v pořadí devátý kompaktní disk – Ptáci našich hor a zimní hosté. Vznikl tak nejúplnější zvukový atlas našich ptáků, který obsahuje komentované nahrávky 188 druhů!

Sdílet

Autorem unikátních nahrávek je ing. Pavel Pelz, komentují je např. prof. Karel Šťastný, doc. Karel Hudec nebo dr. Jiří Formánek.

„Hlas pro tento den jsme začali připravovat na jaře 1994 a během více než deseti let jsme ve vysílání Českého rozhlasu představili zhruba tři sta druhů našich živočichů,“ říká autor projektu Miroslav Bobek. „Když jsme zmínili možnost výběr z tohoto cyklu vydat, denně nám přicházely stovky dopisů, pohlednic a korespondenčních lístků. Hlas pro tento den pak několik let vycházel na kazetách a naše ptáky jsme posléze začali představovat i na kompaktních discích. Postupně vyšla 2CD Ptáci našich měst a vesnic, Ptáci našich lesů, Ptáci našich polí a luk a Ptáci našich vod. Vydáním Ptáků našich hor a zimních hostů se cyklus uzavírá – prakticky všechny druhy, které u nás hnízdí nebo se pravidelně vyskytují a ozývají se alespoň trochu výraznými hlasy, jsme vyčerpali.“

Nosiče z cyklu Hlas pro tento den patří dlouhodobě k nejprodávanějším titulům Radioservisu a dva už z nich splňují kritéria pro udělení Zlaté desky. Rovněž internetové stránky www.rozhlas.cz/hlas mají trvale velmi vysokou návštěvnost.