Hlavní navigace

PRÁZDNINY NA VLTAVĚ

[Tisková zpráva] Letní vysílací schéma od 28. 6. do 29. 8. 2010

Sdílet

V pondělí 28. června v osm hodin a jedenáct minut uvede Český rozhlas 3– Vltava první ze série letošních rozhlasových výletů – a to bude také začátek vltavského prázdninového vysílání. Výlety s Vltavou mají na této stanici už mnohaletou tradici a stále patří k nejoblíbenějším pořadům letního programu. Zvukové výpravy do zajímavých končin naší vlasti zahájíme tentokrát v jižních Čechách, a to velmi stylově – v píseckých výletních a zájezdových hostincích. Další trasy povedou třeba na šumavská poutní místa, za zvony a zvonkohrami ve východočeském kraji, nebo na západočeské rozhledny. Každý rozhlasový výlet může být docela dobrým tipem pro skutečnou cestu a každý je také doprovázen posluchačskou soutěží.

Už po čtvrtou letní sezónu se na Vltavu vrací šanson. Denně v 17.37 bude Eva Hazdrová-Kopecká uvádět setkání s legendami i současnými představiteli tohoto osobitého hudebního žánru. Třiašedesátidílný cyklus zahájí Charles Aznavour a během léta se setkáte snad se všemi jmény, která v šansonu něco znamenají.

Také letní ranní četba na pokračování (ve všední dny v 8.30) má v prázdninovém vysílání Vltavy už po několik let své stálé místo; letos však bude zcela speciální. Literární redaktoři totiž pro tuto řadu vybrali tituly, které mohou společně poslouchat všechny generace. Letní čtení pro děti do sta let zahajuje Vltava povídkou Jindřicha Plachty Pučálkovic Amina. Čte Vlastimil Brodský.

Ze Slovenska přijel do Prahy natáčet básník, textař a publicista Boris Filan. Jeho cyklus úvah a fejetonů nazvaný Pálenice má ve slovenském vysílání velký úspěch; čeští posluchači se s ním budou setkávat po devět letních pondělků vždy v 16.00 hodin. A ve stejném čase o den později – tedy každé úterý – bude režisér Jan Tůma v devíti částech pořadu Krásná, krásnější, nejkrásnější rozmlouvat s malíři, sochaři, šperkaři a designéry na věčné téma krásy a ošklivosti.

Během léta bude samozřejmě pokračovat také letošní programový projekt Britský rok; jeho letní specialitou bude Průvodce britskou komedií (v sobotu ve 14.00) s vynikajícími rozhlasovými inscenacemi her Williama Shakespeara, Oscara Wildea, G. B. Shawa, Toma Stopparda a dalších vtipných a ironických britských autorů.