Hlavní navigace

Efektivnější produktový vývoj ve společnosti Preciosa díky digitálním prototypům vytvořeným pomocí řešení Autodesk Inventor

[Tisková zpráva] Přední světový výrobce křišťálového skla navrhuje díky softwaru Autodesk lustry a příslušenství pro interiérové osvětlení o 50 % rychleji a s o 70 % nižší chybovostí

Sdílet

PRAHA, 31. května 2010 – Společnost Autodesk (NASDAQ: ADSK), světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, ocenila českou firmu Preciosa, výrobce křišťálových lustrů a příslušenství pro interiérové osvětlení, titulem Inventor of the Month za měsíc květen 2010.

Společnost se sídlem v Jablonci nad Nisou využívá software Autodesk Inventor v kombinaci s řešeními AutoCAD Mechanical a Autodesk Vault Professional k navrhování, vizualizaci a simulaci produktů v prostředí 3D a ke snadnému sdílení digitálních prototypů se zákazníky. To společnosti umožnilo redukovat dobu potřebnou pro produktový design o 50 % a úroveň chybovosti o 70 %.

Preciosa vyrábí a dodává osvětlení do hotelů, hudebních sálů, paláců a dalších reprezentativních budov v Evropě, Americe a na Středním Východě. Protože dodávané lustry často tvoří extrémně komplikované konstrukce, jako jsou například spirály sestavené ze stovek skleněných trojúhelníkových dílů, je naprosto nezbytné využít 3D modelu s cílem správně vyhodnotit návrh a vyhnout se posléze chybám ve výrobě.

Aby Preciosa mohla realizovat tento záměr, rozhodla se během implementace řešení Autodesk Inventor umožňující digitální prototypování spolupracovat se společností Dagis, autorizovaným partnerem firmy Autodesk. Prostřednictvím 3D modelování v Inventoru může Preciosa vytvářet věrné vizualizace, které následně mohou být připomínkovány přímo zákazníky a schvalovány ještě před zahájením vlastní výroby.

Digitální workflow zlepšuje návrhové procesy
„Sdílíme modely v Inventoru s našimi zákazníky, kteří tak mají možnost nám okamžitě poskytnout zpětnou vazbu,“ řekl Almir Ibiševič, vedoucí konstrukčního oddělení ve společnosti Preciosa. „Se softwarem Inventor jsme schopni zachytit případná rizika již ve fázi prvních návrhových konceptů. To nám dává čas k tomu, abychom upozornili zákazníky na potenciální rizika a spolupracovali s nimi na jejich eliminaci nabídkou efektivních variant.“

Software AutoCAD Mechanical umožňuje Preciose přístup ke 2D nástrojům pro digitální navrhování a dokumentaci, zatímco Vault Professional umožňuje správu jak 2D tak i 3D konstrukčních dat.

Digitální workflow umožnilo společnosti Preciosa významně redukovat překážky v rámci návrhového a výrobního procesu, který je bez 3D modelování jinak velmi zdlouhavý. Kromě toho společnost omezila počet fyzických prototypů potřebných před realizací návrhu. Zatímco dříve trvalo Preciose navrhnout složitý lustr jeden měsíc, dnes je stejný návrh hotov za méně než dva týdny.

„Digitální prototypování pomáhá společnosti Preciosa urychlit návrhové procesy a soustředit se na získávání nových zakázek,“ řekl Robert Kross, senior viceprezident divize Manufacturing Industry Group v Autodesku. „Je to ukázka úspěšného aplikování softwaru Inventor vedoucí k efektivnímu uspokojení poptávky ze strany náročné zákaznické základny a zároveň k úsporám času a peněz.“

Poznámka: Interview se společností Preciosa je dostupné na Autodesk YouTube Channel na http://www.you­tube.com/watch?v=Y0cat­bF8QmY.

O programu Autodesk Inventor of the Month
Každý měsíc společnost Autodesk vybírá k ocenění jednoho z uživatelů softwaru Autodesk Inventor. Vítězové jsou určeni na základě konstrukční vyspělosti a vysoké hodnoty inovace. Pro více informací o programu Autodesk Inventor of the Month nás kontaktujte na IOM@autodesk.com.

O společnosti Preciosa
Preciosa je jedním z největších světových výrobců křišťálového skla se specializací na lustry a dekorativní svítidla, dále pak na bižuterii, křišťálové figurky a dárky. Společnost sídlí v severočeském regionu se staletou tradicí sklářské výroby. Pro více informací navštivte www.preciosa.com.

O společnosti Dagis
Dagis a.s. je dodavatelem CAD řešení a technické a obchodní podpory pro výrobní a konstrukční společnosti. Společnost byla založena v roce 2001, prostřednictvím svých poboček podporuje zákazníky po celé České republice. Pro více infomací navštivte www.dagis.cz.

O společnosti Autodesk
Autodesk, Inc. je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového, technického a animačního softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 rozvíjí Autodesk nejširší portfolio špičkových softwarových aplikací, které pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady v digitální podobě ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 100 i posledních 15 vítězů Oscara za nejlepší vizuální efekty pomocí softwarových nástrojů společnosti Autodesk navrhuje, vizualizuje a simuluje své nápady. Šetří tak čas a peníze, zvyšují kvalitu a rozvíjejí inovace, které znamenají konkurenční výhodu. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webu www.autodesk.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).