Hlavní navigace

Přední dramatické hry ožijí na obrazovce TV Nova

[Tisková zpráva] Ve zcela novém provedení přináší TV Nova na televizní obrazovku dvě skvělé dramatické hry Natěrač a Bez předsudků. S předními českými herci natáčeli známí čeští režiséři Jaroslav Brabec a Zdeněk Troška. Natěrače uvede TV Nova 17. května ve 20 hodin a hru Bez předsudků 24. května od 20 hodin. Reprízu obou inscenací odvysílá vždy následující den po premiéře na Nově také Nova Cinema.

Sdílet

Praha 14. května 2009 – Herci Jitka Čvančarová, Jan Budař, Martha Issová, Pavel Zedníček a Jana Paulová se po příští dva nedělní večery představí divákům televize Nova ve slavných dramatických hrách Natěrač Donalda Churchilla a Bez předsudků autorů Diega Ruize, Fiony Bettanini & Nicoly Pistoia a Pina Ammendoly. Obě se u nás těší velké oblibě především díky známým inscenacím v pražském divadle Kalich. Následující den po každé z premiér je také odvysílá Nova Cinema.

Natěrače pro televizi Nova upravil režisér Jaroslav Brabec. Hlavní roli Waltera svěřil Janu Budařovi, ženské role si zahrály Jitka Čvančarová a Martha Issová.

Hra vypráví příběh natěrače Waltera, kterého souhra pikantních okolností kolem nevěry ženy, v jejímž bytě právě pracuje, přinutí sehrát roli jejího manžela. Za to je náležitě odměněn nejen ženinou přízní, ale i náležitou pozorností její sokyně.

Děj hry Bez předsudků, kterou režíroval Zdeněk Troška, se odehrává v motelu, kde musí v jediném volném pokoji neplánovaně přespat šéf se sekretářkou. Oba jsou dlouholetí přátelé, každý má doma svého partnera. Společná noc jim nabídne možnost otevřeně si popovídat o věcech, na které se ženy jinak ostýchají ptát mužů a muži žen. A nejen to…

Své divadelní role Diega a Fiony si stejně jako na divadelních prknech i před kamerou zahrají Pavel Zedníček a Jana Paulová.

TV Nova:
Natěrač, 17. 5. 09 ve 20:00
Bez předsudků, 24. 5. 09 ve 20:00

Nova Cinema:
Natěrač, 18. 5. 09 ve 20:00
Bez předsudků, 25. 5. 09 ve 20:00