Hlavní navigace

Přední poskytovatel internetového připojení Ipex zahájil WiFi invazi do regionů

[Tisková zpráva]

Sdílet

Přední poskytovatel internetového připojení Ipex zahájil Wi-Fi invazi do regionů

České Budějovice, 9. 8. 2004 – Společnost Ipex připravila pro regiony speciální projekt připojení k internetu bez telefonních kabelů. V současné době má Ipex 17 přístupových bodů umožňujících pokrytí signálem Wi-Fi (hotspotů) v jižních Čechách  – 11 v Českých Budějovicích, 4 ve Strakonicích, 1 v Mokrém Lomu, 1 ve Velešíně. Ipex dále umožňuje využívat Wi-Fi ve Žďáru nad Sázavou, v Jaroměři a do konce léta ve Zlíně. V Ipexu předpokládají rozšíření své služby inWi-Fi do více než 3 násobného počtu hotspotů.

„Chceme umožnit cenově dostupné a kvalitní připojení i v oblastech, které jsou internetem téměř nedotčené. Lidé netuší, že mají cenově dostupný internet na dosah ruky,“ říká obchodní ředitel Ipexu ing. Pavel Píštěk. „InWi-Fi je ideální příležitost pro ty, kteří nechtějí platit za zbytečnou pevnou linku. Domácnosti i firmy jistě ocení mnohonásobně rychlejší a finančně výhodnější připojení než je dial-up, a to i v místech, kde nemohou využít ADSL. První krok k inWi-Fi je psychologický: přijmout fakt, že k přístupu do internetu nepotřebujete zástrčku ve zdi. Pak by měla přijít na řadu kalkulačka a zdravý selský rozum. I proto jsme začali naši regionální Wi-Fi invazi v jižních Čechách, kde je ho tradičně dostatek,“ dodává Píštěk s úsměvem. „Non-stop bezdrátové připojení do internetu nabízíme od paušálu 583,10 Kč měsíčně (cena je včetně DPH)“.

Bezdrátový internet Wi-Fi umožňuje přenosovou rychlost až 2 megabity za sekundu. Služby připojení k internetu přes Wi-Fi jsou uživatelům poskytovány v 2 – 8násobné rychlosti běžného připojení přes telefonní linku.

Wi-Fi umožňuje pro uživatele bezkonkurenční svobodu. Pokud jsou vybaveni notebookem a Wi-Fi kartou, jsou non-stop na internetu všude tam, kde je signál Wi-Fi.

IPEX, a. s. je česká společnost fungující od roku 1992. Poskytuje služby přístupu k internetu, především prostřednictvím vlastní celorepublikové páteřní sítě GIN, která zahrnuje přes 50 přístupových bodů. Po ročním testování zahájil Ipex budování a provoz hotspotů pro pokrytí signálem Wi-Fi.

Pro další informace kontaktujte:

Pavel Píštěk
pavel.pistek@i­pex.cz
www.ipex.cz