Hlavní navigace

Předseda České asociace streetwork on-line na webu ČT

[Tisková zpráva] Jindřich Racek, předseda České asociace streetwork a koordinátor informační kampaně Nízkoprahových klubů pro děti a mládež, bude v pátek 20. října od 13.00 hod. odpovídat na dotazy diváků a návštěvníků webu ČT.

Sdílet

Své dotazy mu mohou položit na internetové adrese: http://www.ces­katelevize.cz/chat

Česká televize je mediálním partnerem informační kampaně Nízkoprahových klubů pro děti a mládež. Od 16. 10. do 3. 12. 2006 bude v celostátním vysílání uveden osvětový spot.

Nízkoprahový klub neboli nízkoprahové zařízení pro děti a mládež je chráněným místem, kde mohou mladí lidé najít nejen podporu a odbornou pomoc, ale také zábavu a prostor pro vlastní aktivity. Pro pobyt v klubu není potřeba registrace nebo zaplacená vstupenka. Cílem nízkoprahových zařízení je minimalizovat rizika související se způsobem života dospívajících, umožnit jim lépe se orientovat v jejich sociálním prostředí a řešit jejich problémy. To jsou základní sdělení informační kampaně Nízkoprahových zařízení pro děti a mládež. Seznam dostupných klubů v jednotlivých regionech ČR a další informace jsou k dispozici na: www.streetwork.cz

S cílem podpořit nízkoprahové kluby a zvýšit povědomí veřejnosti o nich se také uskuteční benefiční tour hudebních skupin Tři sestry, Wohnout, Vypsaná fixa a Jaroslava Uhlíře. Veškerý výtěžek z tour bude věnován nízkoprahovým klubům v příslušných regionech – Pardubice (27. 10.), Havlíčkův Brod (28. 10.) a Opava (3. 11.).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).