Hlavní navigace

Představenstvo Českého Telecomu kooptovalo nového člena

[Tisková zpráva]

Sdílet

PŘEDSTAVENSTVO ČESKÉHO TELECOMU KOOPTOVALO NOVÉHO ČLENA

Praha, 16. ledna 2002 – Představenstvo akciové společnosti ČESKÝ TELECOM na svém zasedání dne 16. ledna 2002 vzalo na vědomí rezignaci člena představenstva pana Roberta Terwiela na členství v představenstvu společnosti.

Na návrh konsorcia TelSource byl rozhodnutím představenstva ve smyslu stanov společnosti kooptován do představenstva pan Marten Pieters.

Životopis pana Martena Pieterse je přílohou tiskové zprávy.

Kontakt pro další informace:

VLADAN CRHA
tiskový mluvčí
tel: 0800 1 63342 (0800 1 MEDIA)
fax: 02 7146 9896
e-mail: tiskovy.odbor@ct­.cz

_____________­_________

Životopis pana Martena Pieterse

Marten Pieters (1953)
člen představenstva

Vystudoval právnickou fakultu a v roce 1977 získal titul pedagoga v oboru ekonomie na State University of Groningen v Nizozemí. Více než 10 let pracoval v potravinářském průmyslu, pět let jako finanční ředitel mezinárodní společnosti. Od roku 1989 pracuje v KPN. Pracoval zde jako tajemník rady vedení KPN, dále jako obchodní ředitel a výkonný ředitel pro regiony Telecomu. Jako Vice-President mezinárodního provozu v roce 1995 odpovídal za projekty, joint-ventures, účasti a mezinárodní aktivity KPN Telecom. V současné době působí ve funkci člena rady vedení KPN a je odpovědný za divizi DATA/IP a mezinárodní účasti.

Je členem dozorčí rady KPNQwest, Nizozemí; člen dozorčí rady TelSource, Nizozemí a předsedou dozorčí rady XANTIC, satelitní služby (Nizozemí).