Hlavní navigace

PŘEDVOLEBNÍ POSLEDNÍ SOUBOJ NA PRIMA TV

[Tisková zpráva] Televize Prima i v letošním roce připravila pro své diváky speciální předvolební pořad s názvem Poslední souboj. Pozvání přijali předsedové všech stávajících parlamentních stran a předseda Strany zelených. V předvečer voleb tak budou mít diváci možnost sledovat dva přímé přenosy, během kterých se utkají lídři politických stran, kteří budou mít unikátní možnost během diskuse prezentovat své ideje a postoje.

Sdílet

31. května 2006 ve 21:00 nabídne Prima TV v přímém přenosu souboj Jiřího Paroubka (ČSSD) a Mirka Topolánka (ODS). Na 1.6. od 21:00 přijali pozvání Miroslav Kalousek (KDU-ČSL), Vojtěch Filip (KSČM) a Martin Bursík (Strana Zelených). Oběma pořady bude provázet Michaela Jílková.

Poslední souboj je koncipován podle nejmodernějších trendů v zahraničí – ve Spojených státech i v Evropě.

„Jde o atraktivní, dynamický živý pořad s velkými nároky na politiky, který doposud nebyl v této podobě v České republice uveden,“ říká Michaela Jílková. „Politici budou diskutovat za účasti publika – půjde o přibližně 300 lidí, o příznivce, které si s sebou přivedou diskutující zástupci politických stran. Myslím, že televizní diváky čeká velmi vášnivá debata plná zvratů. Takže i mezi přítomnými diváky bude dusná atmosféra,“ dodává Michaela Jílková.

Struktura pořadu bude svým způsobem kopírovat soudní jednání. První z hostů přednese své výhrady k dosavadní činnosti a k programu oponenta, oslovený host pak přednese svou obhajobu. Následovat budou otázky a odpovědi v diskusi, kterou koriguje moderátorka pořadu. Do debaty se zapojí i diváci v sále. Poté se role hostů obrátí. Všechny bloky jsou časově limitovány tak, aby byl prostor pro obě strany maximálně vyvážený. Předsedové politických stran mají právo vzít si s sebou na pódium své místopředsedy, kteří se v roli poradců mohou celé debaty účastnit.

Poslední souboj je pořadem, který by měl být soubojem gentlemanů. Půjde o ostrou a nekompromisní debatu, která ale bude vázána jasnými pravidly čestného souboje a prověří pohotovost a schopnost všech účastníků diskutovat a prezentovat v jasné formě svá stanoviska.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).