Hlavní navigace

Přehled klíčových novinek druhého dne mezinárodní konference Intel Developer Forum v Šanghaji

[Tisková zpráva] INTEL DEVELOPER FORUM, 2. dubna 2008: Společnost Intel pořádá ve dnech 2. a 3. dubna v čínské Šanghaji mezinárodní konferenci Intel Developer Forum (IDF). Níže je přiložen stručný přehled nejdůležitějších příspěvků a zpráv z prvního dne konference.

Sdílet

Detaily procesorové technologie Intel® Centrino® 2: Dadi Perlmutter, výkonný viceprezident a generální ředitel divize Intel Mobility Group, uvedl detaily týkající se grafické kvality s vylepšeními v oblasti vizualizace, 3D grafiky a nativní hardwarové podpory vysokého rozlišení při přehrávání Blu Ray* disků. Dadi Perlmutter demonstroval nárůst ve výkonu procesoru Intel Centrino 2 i výhody používání technologie Intel Solid State Drive v rámci celé platformy. Procesorová technologie Intel Centrino 2 bude mít premiéru v přenosných počítačích letos v červnu.

„Calpella”: V pohledu do budoucnosti Dadi Perlmutter nabídl krátké nahlédnutí na chystanou platformu pro notebooky s kódovým označením Calpella, které by se uživatelé měli dočkat v roce 2009. Tato platforma „Centrino příští generace“ bude zahrnovat procesor s mikro-architekturou Nehalem. Ta s sebou přinese bezkonkurenční výhody v oblasti výkonu a vylepšenou energetickou úspornost.

Předvedené notebooky: Dadi Perlmutter předvedl dva přenosné počítače založené na technologiích společnosti Intel. Na trh přichází nová třída dostupných a uživatelsky přívětivých laptopů zvaných „netbooky“. Tato jednoduchá a levná internetová zařízení budou sloužit pro základní činnosti, jako je surfování po internetu, sledování videí, sociální networking, prostřednictvím komunitních webů či vzdělávání. Pro tento účel vyvinutá nízkonapěťová architektura ve spojení s výrobním high-k procesem je ideálním řešením pro uspokojení této nové tržní příležitosti. Netbooky založené na technologiích Intel budou uvedeny na trh letos v červnu.

Virtualizační technologie pro klienty: Perlmutter na pódiu přivítal senior viceprezidenta a CTO společnosti Lenovo George Hea. Hovořili spolu o společných pokrocích společností Intel a Lenovo v oblasti klientské virtualizační technologie a demonstrovali zabezpečenou aplikaci e-bankingu založenou na této technologii.

Intel demonstruje širokou podporu procesorové technologie Intel Centrino Atom ze strany výrobců: Společnost Intel spolupracuje s celou řadou výrobců počítačů, spotřební elektroniky i mobilních telefonů. V současnosti s těmito firmami spolupracuje na vývoji návrhů přístrojů zahrnujících procesorovou technologii Intel Centrino Atom.

Anand Chandrasekher ze společnosti Intel oznámil, že novou procesorovou technologii hodlá podporovat a aktivně využívat celá řada výrobců. Ještě v tomto čtvrtletí se uživatelé budou moci dočkat prvních MID (Mobile Internet Device) založených na procesorové technologii Intel Centrino Atom. Druhou vlnu MID zařízení lze očekávat v druhé polovině letošního roku. Mezi firmy, které plánují výrobu kapesních MID zařízení s procesorovou technologií Intel Centrino, patří Aigo*, Asus*, BenQ*, Clarion*, Fujitsu*, Gigabyte*, Hanbit*, KJS*, Lenovo*, LG-E*, NEC*, Panasonic*, Samsung*, Sharp*, Sophia Systems*, Tabletkoisk*, Toshiba*, USI*, WiBrain* či Yuk Yung*. Mezi další firmy, s kterými Chandrasekher projednával plány týkající se MID zařízení založených na technologii Intel Centrino Atom, patří Aigo, Lenovo, Sharp a Willcom. Intel demonstruje širokou podporu MID ze strany poskytovatelů služeb – Společnost Intel spolupracuje s poskytovateli služeb na celém světě, aby zajistila plnohodnotnou podporu MID založených na procesorové technologii Intel Centrino Atom. Chandrasekher představil firmy, které přislíbily podporu. Těmito firmami jsou China Mobile*, China Unicom*, Clearwire*, Korea Telecom*, NTT DoCoMo*, SK Telecom*, Sprint*, T-Mobile*, UQ Communications* a Willc;om.

Dunnington pro rozšiřitelné multiprocesorové servery – Současná čipsetová platforma Intel 7300 je v kombinaci s procesorem Quad-Core Xeon 7300 nejoblíbenější virtualizační platformou pro účely multiprocesorových serverů. Dunnington je socketově kompatibilní s platformou Caneland a bude dostupný v druhé polovině letošního roku. Dunnington je vůbec prvním IA (Intel Architecture) procesorem se šesti jádry, který je založený na 45nm high-k technologii, a obsahuje prostorné sdílené cache. Další podporovanou vlastností je technologie FlexMigration. Ta nabízí migraci virtualizovaných strojů mezi servery s Intel Core™ procesory vyráběnými 45 a 65nm technologií, a to vše v reálném čase.

Společnost RealNetworks oznamuje multimediální řešení pro MID – Firma RealNetworks ohlásila dostupnost řešení „RealPlayer pro MID” – řešení pro vývojáře, které umožní přehrávat digitální media na MID zařízeních firmy Intel za pomocí technologie Moblin, která je kompatibilní se systémem Linux – jde například oformáty RealMedia, Windows Media, MP3, MPEG4, H.264, AAC, AAC+, VC-1 and Ogg). Více informací nalezenet na: www.helixcommu­nity.org.