Hlavní navigace

Přehrávání rozhlasových her a četeb on-line od dubna 2010 na vltava.rozhlas.cz

[Tisková zpráva] Český rozhlas 3 – Vltava spouští nový webový projekt „Sejdeme se on-line...“ Vychází tak vstříc svým posluchačům, kteří nemají možnost poslouchat literární a dramatické pořady v časech pevně daných programovým schématem a rádi by si je přehráli on-line.

Sdílet

Od 1. dubna jsou veškeré hry a četby na pokračování českých autorů a autorů bez licenčních nároků k dispozici ve streamové kvalitě na stránkách vltava.rozhlas.cz, a to vždy po dobu jednoho týdne od odvysílání. Z děl zahraničních autorů zde naleznete ta, pro která se nám podaří vyjednat práva. Programová nabídka je pestrá. Připravujeme například četbu z románů J. Conrada, B. Björnsona a R. L. Stevensona, rozhlasové zpracování her Aischyla, W. Shakespeara, F. Schillera a dalších. Jako bonus bude seznam dostupných titulů v prvním týdnu rozšířen o všech pět nových dílů dobrodružství Sherlocka Holmse.

„Sejdeme se on-line…“ není jediným literárně orientovaným webovým projektem Českého rozhlasu 3 – Vltava. Již od 1. září 2008 úspěšně funguje Čtenářský deník, který dává studentům možnost bezplatného stahování (ve formátu mp3) rozhlasových adaptací domácích i zahraničních děl, která bývají ve školních osnovách označována jako „povinná četba“.