Hlavní navigace

Nečekejte až se váš digitální svět ponoří do tmy – přejděte na zelenou

[Tisková zpráva] Praha 12. května 2008 – Společnost blue.point Solutions spouští internetové stránky legalnisystem.cz, které upozorňují uživatele nelegálního software v České a Slovenské republice na možnost přejít na operační systém Linux a další otevřený software místo nákupu MS Windows.

Sdílet

,,Spuštěním těchto stránek chceme uživatele upozornit na fakt, že nákup MS Windows není jedinou možností řešení legalizace softwaru“, komentuje novou aktivitu její tvůrce – Michal Limberk. Uživatelé mohou přejít na operační systém Linux, který je ke stažení zdarma na internetu – jeho pořízení je pak stojí pouze čas strávený stahováním z internetu.

Celý svět otevřeného softwaru je poslední roky hlavním konkurentem společnosti Microsoft. Mezi nejznámější projekty patří operační systém Linux, kancelářský balík OpenOffice.org, oblíbená encyklopedie Wikipedie, webový server Apache a v neposlední řadě internetový prohlížeč Mozilla Firefox nebo e-mailový klient Thunderbird.

Všechny tyto produkty mohou uživatelé používat bez nutnosti platit jakékoliv licenční poplatky a to pro soukromé i komerční účely.

openSUSE je linuxový operační systém – velmi lehce instalovatelný, umožňující surfování po internetu, odesílání emailů, chatování, upravování digitálních fotografií, přehrávání hudby i filmů, vytváření dokumentů a tabulek nebo hraní her. Patří mezi nejoblíbenější linuxové distribuce vůbec.

Nenechte tedy váš digitální svět zhasnout a přejděte na zelenou linuxovou distribuci openSUSE! Pro více informací navštivte legalnisystem.cz.

O společnosti blue.point Solutions
Společnost blue.point Solutions, s. r. o. byla založena současnými majiteli v roce 2002 jako jeden z prvních subjektů v ČR, který se věnoval open source a linuxovým řešením. Během několika let se stala jedním z hlavních dodavatelů těchto technologií v ČR, na Slovensku, ale také v zahraničí. Za 5 let existence realizovala řadu projektů pro malé podniky, školy, univerzity, městské úřady, ale i velké organizace, ministerstva a zahraniční firmy.

O projektu openSUSE.org
Projekt openSUSE je celosvětový komunitní projekt sponzorovaný společností Novell , který se snaží podporovat využití Linuxu ve všech oblastech. Projekt umožňuje každému snadný a bezplatný přístup k linuxové distribuci openSUSE.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).