Hlavní navigace

Nečekejte až se váš digitální svět ponoří do tmy – přejděte na zelenou

[Tisková zpráva] Praha 12. května 2008 – Společnost blue.point Solutions spouští internetové stránky legalnisystem.cz, které upozorňují uživatele nelegálního software v České a Slovenské republice na možnost přejít na operační systém Linux a další otevřený software místo nákupu MS Windows.

Doba čtení: 1 minuta

,,Spuštěním těchto stránek chceme uživatele upozornit na fakt, že nákup MS Windows není jedinou možností řešení legalizace softwaru“, komentuje novou aktivitu její tvůrce – Michal Limberk. Uživatelé mohou přejít na operační systém Linux, který je ke stažení zdarma na internetu – jeho pořízení je pak stojí pouze čas strávený stahováním z internetu.

Celý svět otevřeného softwaru je poslední roky hlavním konkurentem společnosti Microsoft. Mezi nejznámější projekty patří operační systém Linux, kancelářský balík OpenOffice.org, oblíbená encyklopedie Wikipedie, webový server Apache a v neposlední řadě internetový prohlížeč Mozilla Firefox nebo e-mailový klient Thunderbird.

Všechny tyto produkty mohou uživatelé používat bez nutnosti platit jakékoliv licenční poplatky a to pro soukromé i komerční účely.

openSUSE je linuxový operační systém – velmi lehce instalovatelný, umožňující surfování po internetu, odesílání emailů, chatování, upravování digitálních fotografií, přehrávání hudby i filmů, vytváření dokumentů a tabulek nebo hraní her. Patří mezi nejoblíbenější linuxové distribuce vůbec.

Nenechte tedy váš digitální svět zhasnout a přejděte na zelenou linuxovou distribuci openSUSE! Pro více informací navštivte legalnisystem.cz.

O společnosti blue.point Solutions
Společnost blue.point Solutions, s. r. o. byla založena současnými majiteli v roce 2002 jako jeden z prvních subjektů v ČR, který se věnoval open source a linuxovým řešením. Během několika let se stala jedním z hlavních dodavatelů těchto technologií v ČR, na Slovensku, ale také v zahraničí. Za 5 let existence realizovala řadu projektů pro malé podniky, školy, univerzity, městské úřady, ale i velké organizace, ministerstva a zahraniční firmy.

O projektu openSUSE.org
Projekt openSUSE je celosvětový komunitní projekt sponzorovaný společností Novell , který se snaží podporovat využití Linuxu ve všech oblastech. Projekt umožňuje každému snadný a bezplatný přístup k linuxové distribuci openSUSE.