Hlavní navigace

Přeladění analogové ČT2 v Mariánských Lázních a Bečově nad Teplou

[Tisková zpráva] Česká televize musí přeladit analogové převaděče ČT2 v Mariánských Lázních a Bečově nad Teplou, ruší je nově spuštěné digitální vysílání komerční sítě 3 z Krašova.

Sdílet

V pondělí 15. prosince 2008 začalo digitální zemské vysílání sítě 3 s komerčními stanicemi ze stanoviště Plzeň – Krašov, a to dle kmitočtového přídělu stanového Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ) na 52. kanálu. Tento signál DVB-T podle kontrolních měření ovšem ruší analogové zemské vysílání ČT2 z převaděčů v nedalekých Mariánských Lázních a Bečově nad Teplou, které dosud využívají rovněž 52. kanál.

ČTÚ proto přidělil pro analogové vysílání druhého programu ČT v obou zmíněných lokalitách náhradní kmitočty. Po dohodě České televize s Českými Radiokomunikacemi a. s. tedy budou na diskutovaných převaděčích ČT2 promptně změněny vysílací kanály.

Již ve středu 17. prosince 2008 bude potřeba, aby lidé přijímající Dvojku analogově z převaděče Mariánské Lázně přeladili na 56. kanál a z převaděče Bečov nad Teplou na 50. kanál.

Nutnost přeladit na svých přijímačích předvolbu pro analogovou ČT2 se týká pouze diváků z Mariánských Lázní, Bečova nad Teplou a nejbližšího okolí, kteří dosud druhý program ČT přijímali na 52. kanálu, a dále vlastníků a správců domů, jimž toto vysílání sloužilo jako zdroj signálu pro domovní televizní rozvody. Ostatní obyvatelé jmenovaných míst, přijímající Dvojku analogově z jiného vysílače, digitálně nebo dalšími způsoby, nemusí nic měnit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).