Hlavní navigace

Premiéra filmu Alma v neděli 12. června na Jedničce

[Tisková zpráva] Televizní studio Brno České televize přináší na televizní obrazovky nový film Alma. Vypráví příběh dvou lidí, jejichž osudy spojí vodící pes, fenka labradorského retrívra. Vysílá ČT1 v neděli 12. června 2011 od 20 hodin. Režisérka Olga Dabrowská svěřila hlavní role Tereze Nvotové a Pavlu Řezníčkovi, dále hrají Libuše Balounová, Alois Švehlík, Nela Boudová, Lucie Benešová, Radim Fiala, Zdeněk Dvořák a další.

Sdílet

Film vypráví příběh podnikatele, který poté, co zkrachuje, odchází z města za svým otcem na vesnici. Ten je cvičitelem slepeckých psů, a právě u něj se mladý muž setkává se štěnětem Almou. Studentka klavíru Marie přichází o zrak, pořizuje si psího pomocníka, a tak se setkává s Almou i ona. Pes pak propojí životy obou těchto lidí, kteří něco ztratili (zrak nebo podnikatelský úspěch) a záhy dostávají šanci najít něco jiného.

Almu hrají dvě fenky labradorského retrívra: Betty a Ira. A to proto, že natáčení by bylo pro jednoho psa velmi náročné. Betty a Ira jsou vodící psi, v době natáčení před dokončením výcviku. Dnes už jsou u svých nových pánů. Kromě nich hráli v náročnějších scénách ještě filmoví a kaskadérští pejsci. „Očekávala jsem, že práce se zvířaty bude náročná, ale vodící a asistenční psi mě mile překvapili. Jsou zvyklí přebírat odpovědnost za postižené lidi a filmařinu zřejmě vnímali jako nějaký specifický druh postižení. A tak nám ve všem ochotně pomáhali“, vzpomíná na natáčení Olga Dabrowská. „Ale i psí kaskadéři byli skvělí,“ dodává s úsměvem. „Například jeden z nich musel zvládnout pád ze skály. Moc ho to bavilo a s velkým nadšením chtěl záběr opakovat.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).