Hlavní navigace

Premiéra koprodukčního filmu TV Nova Kawasakiho růže již v pondělí

[Tisková zpráva] Nejnovější film režiséra Jana Hřebejka, dech beroucí rodinný příběh ze současnosti s názvem Kawasakiho růže, jehož koproducentem je televize Nova, se chystá do kin. V pondělí 21. prosince bude mít slavnostní premiéru v pražských kinech Lucerna a Palace Cinemas Slovanský dům, v širší distribuci se objeví v prvním lednovém týdnu roku 2010.

Sdílet

Praha 18. prosince 2009 – Nový film autorské dvojice Jan Hřebejk a Petr Jarchovský vypráví příběh muže, který se v době totality zásadně podepsal na osudu jiného člověka a následky jeho jednání ovlivní po dvaceti letech i život jeho rodiny. Hluboký rodinný příběh řeší bolestivé společenské otázky spojené s udavačstvím a spoluprací s StB. Je čas bilance a přijetí odpovědnosti. A také odpuštění, je-li ovšem ještě možné.

Jedinečný snímek, který má potenciál stát se událostí sezony, je kromě silného lidského příběhu postaven na vynikajících hereckých výkonech všech představitelů. V hlavních mužských rolích si zahráli slovenští herci Martin Huba, Ladislav Chudík, Milan Mikulčík a vedle nich světoznámý fotograf Antonín Kratochvíl. Ženské role ztvárnily Daniela Kolářová, Lenka Vlasáková, Petra Hřebíčková a výtvarnice Anna Šimonová.

Slavnostní premiéru za účasti režiséra Jana Hřebejka a početné filmové delegace, složené z ostatních tvůrců, hereckých představitelů a zástupců koproducentů, bude mít Kawasakiho růže v pondělí 21. prosince v pražských kinech Lucerna a Palace Cinemas Slovanský dům. Do širší distribuce film vstoupí 7. ledna 2010.

U příležitosti premiéry filmu Kawasakiho růže se v pražské Galerii jedné věci také uskuteční v pondělí 21. prosince v 16 hodin vernisáž výstavy fotografií světově proslulého fotografa Antonína Kratochvíla, který si ve snímku zahrál roli umělce emigranta. Výstava s názvem Antonín Kratochvíl – From the Persona, nabídne portréty světových filmových hvězd jako např. George Clooney, Jean Reno, Liv Tyler, David Bowie, Harvey Keitel a mnoho dalších. Součástí výstavy budou i snímky, které autor pořídil při natáčení filmu.

Koprodukce nejnovějšího filmu z dílny Jana Hřebejka Kawasakiho růže přirozeně navazuje na dlouhodobou spolupráci TV Nova a jednoho z předních českých filmových režisérů. I za podpory TV Nova vznikly jeho úspěšné filmy Medvídek, Nestyda nebo U mě dobrý.