Hlavní navigace

Premiéra filmu Sněženky a machři po 25 letech na TV Nova

[Tisková zpráva] Televize Nova uvede v sobotu 21. listopadu ve 20 hodin premiéru filmu režiséra Viktora Tauše Sněženky a machři po 25 letech, na jehož vzniku se také podílela. Příběh o setkání bývalých spolužáků, účastníků někdejšího školního zájezdu na hory, je volným pokračováním legendární kultovní komedie z roku 1982 Sněženky a machři. Tu si mohou diváci TV Nova připomenout o den dříve, v pátek 20. listopadu od 20 hodin.

Sdílet

Praha, 20. listopadu 2009 – Stačilo náhodné setkání Viki Cabadaje (Jan Antonín Duchoslav) s profesorem Kardou (Radoslav Brzobohatý) a jeho dcerou Marikou (Eva Jeníčková) u lyžařského vleku, aby vznikl nápad uspořádat na horské turistické chatě, kterou profesor provozuje, sraz bývalých spolužáků. Od jejich bouřlivého lyžařského kurzu totiž uplynulo pětadvacet let. To je stručný obsah hořké komedie Sněženky a machři po 25 letech, vyprávějící o životních šrámech a o tom, že co bylo, se už nevrátí.

Snímek, který měl v kinech premiéru v roce 2008 a vznikl v koprodukci TV Nova, volně navazuje na kultovní film z roku 1982 Sněženky a machři. Herecké obsazení Sněženek a machrů po 25 letech zůstalo stejné, ke změně došlo jen na postu režiséra, Karla Smyczka nahradil Viktor Tauš. Ten ve svém pojetí ponechal důraz na hlavních postavách – zejména na trojici kamarádů Viki Cabadaj (J. A. Duchoslav), Radek Převrátil (Václav Kopta) a Karel Mácha (Michal Suchánek) a na jejich nestárnoucích hláškách („Vydrž prťka, vydrž! či „Dřepkins!“). Ve filmu se setkáme samozřejmě i s profesorkou Hankou (Veronika Freimanová) a dalšími bývalými spolužáky, ale seznámíme se i s novými postavami, např. s Vikiho dcerou Janou (Juliana Johanidesová) nebo s Máchovým synem Petrem (Jakub Prachař).

Díky tomu, že televize Nova zařadila do nadcházejícího víkendového programu i původní Sněženky a machry, budou mít její diváci unikátní možnost porovnat proměnu herců a jejich postav v horizontu 25 let.

SNĚŽENKY A MACHŘI, pátek 20. 11. 09 ve 20:00 na TV Nova
SNĚŽENKY A MACHŘI PO 25 LETECH, sobota 21. 11. 09 ve 20:00 na TV Nova