Hlavní navigace

Premiéra třetí řady seriálu Útěk z vězení již pozítří na Nova Cinema

[Tisková zpráva] První díl premiérové třetí řady kultovního amerického seriálu Útěk z vězení diváci poprvé uvidí na programu Nova Cinema ve čtvrtek 2. dubna 2009. Seriál ověnčený mnoha prestižními cenami se bude vysílat čtyřikrát týdně od pondělí do čtvrtka vždy od 20 hodin.

Sdílet

Praha 31. března 2009 – Po útěku z věznice Fox River, v němž se odehrávala celá první série Útěku z vězení, a pobytu na svobodě plném skrývání se před pronásledovateli, kterým se vyznačovala série druhá, se ve třetí řadě seriálu ocitne několik hrdinů – Michael Scofield, bývalý tajný agent Alexander Mahone, bachař z věznice Fox River, kapitán Bellick a vězeň T-Bag – opět ve vězení. Tentokrát je to drsná panamská věznice Sona.

Zatímco v první sérii šel Michael Scofield do vězení proto, aby osvobodil svého bratra Lincolna, neprávem odsouzeného k trestu smrti, ve třetí sérii se jejich role obrátí. Michael sedí v nejhorší věznici světa a zvenčí se ho odtamtud snaží dostat jeho bratr Lincoln, který byl mezitím zproštěn všech obvinění a nyní se snaží dopadnout ty, co mu to způsobili.

O úspěšnosti seriálu Útěk z vězení svědčí množství nominací a cen, které od svého uvedení v roce 2005, získal. Jedním z nejvyšších ocenění je cena People´s Choice Awards (2006) za nejoblíbenější televizní seriál roku a ve stejném roce nominace na Zlatý glóbus za nejlepší dramatický seriál a nejlepšího herce v hlavní roli Wentwortha Millera a nominace na cenu Emmy pro skladatele Ramina Djawadiho za ústřední melodii.

Útěk z vězení na kanálu Nova Cinema:
1. řada od 23. ledna 2009
2. řada od 19. února 2009
3. řada, 13 dílů, od 2. dubna 2009