Hlavní navigace

Premiérové Prostřeno! a Vánoce uprostřed léta!

[Tisková zpráva] Oblíbený pořad Prostřeno se rozjíždí ve východních Čechách, kde se o 25 tisíc korun a titul hostitele týdne utkají dva šikovní mladíci a tři svérázné ženy po padesátce. Diváky čeká návštěva několika domů a jedné kaple v malebném kraji s bohatou historií. Také jedna nešťastně převržená sklenička červeného. Překvapí je nápaditý doprovodný program Východočechů i to, jak okázale se dá bydlet v orlickém podhůří. Nejmladší účastník týdne se dokonce rozhodl uprostřed žhavého léta vykouzlit v hradeckém paneláku štědrovečerní večeři s vánočním stromkem a nadílkou.

Sdílet

V televizi Prima od 23. srpna každý všední den v 18.00 také uvidíte, že ve východním cípu naší vlasti frčí celestýnské nudle a že i tam platí, že jedna a jedna jsou dvě. Kdo z následující pětice získá nejvyšší počet bodů?

Pondělí: trafikantka Jaroslava (62)
Paní Jaroslava si užívá nového domu s krásnou vyhlídkou na vodu a lázně Velichovky. Raduje se z moderní kuchyně, své rodiny, psů a dobré kondice. Zahajuje premiérový týden a občas není lehké navázat s hosty srdečný a bezprostřední kontakt. Jarka ale dostala prima nápad jak ostatní zaujmout nejen svými roládami z kuřecího masa. Její předkrm se jmenuje musherova svačina a je posilněním před aktivní zábavou na stejné téma. Znalci už asi tuší, o jakou jízdu půjde!

Úterý: nimrod Štěpán (26)
Mladý tatínek a údržbář Štěpán je muž mnoha zájmů a zkušeností. Přes své mládí se umí postavit k plotně jako profík. Poznají soutěžící, že do své rolády zakomponoval i něco z lesa? A bude jim to chutnat? Pro chuťové buňky svých hostů a soupeřů udělá Štěpán všechno, co může. Bude to stačit? Pro jistotu ještě zapůsobí na jejich emoce v historické kapli a nezapomene, že o výsledku týdne rozhodují body. Počítat totiž Štěpán umí skvěle.

Středa: podnikatelka Kamila (56)
Majitelka obchodu s pojízdnými potravinami má ráda, když jsou věci v pohybu. Je stále dobře naložená, přející a pohostinná. Svým hostům dokonce připraví závěrečný bonus s bublinkami v podobě melounové bowle. Zachrání efektní osvěžení průměrnou večeři s nasládlými brambory? Štěpánovi nejede ani šlehačka na Kamilině piškotové roládě dvou barev. Je to jen mužská taktika, nebo hostitelce opravdu ujela ruka s cukřenkou?

Čtvrtek: nápaditý truhlář Honza (20)
Přes své mládí nenechal cyklista z Hradce Králové nic náhodě a zrealizoval originální nápad. Co si dát repete štědrovečerní večeře včetně zdobení stromečku a rozdávání dárečků? Potěší něco takového hosty stejně jako v prosinci? V soupeřkách Jan vzbuzuje mateřské city a ve Štěpánovi rivalitu. Všechno asi nebude úplně dokonalé, vánočka podle babiččina receptu ale vykynula jedna radost. Kdo zvládne ve dvaceti uplést vánočku ze čtyř dílů? Stane se benjamínek východočeského týdne nečekaným výhercem kulinářské soutěžní show?

Pátek: „zámecká paní“ Milena (50)
Za Milenou se jelo až na východ regionu do podhůří Orlických hor, do obce Dolní Čermná. Sedělo se v jídelně, která vypadala jako na zámku. Podnikatelka Milena je na svůj dům náležitě hrdá. Vsadila na klasiku, kachnu, regionální chlupaté knedlíky a zelí po moravsku, odkud pochází. Cítili se nad její pečínkou hosté jako ušlechtilá družina? Zatím nevědí, co mohou od Mileny čekat. Někdy je drsná, jindy srdečná, občas kritická, říká záhadné věci a taktizuje. Čím – kromě zařízení svého domu – Milena ve finále všechny ještě překvapí? Dívejte se, druhá řada pořadu Prostřeno! právě začíná!

Recepty hostitelů najdete hned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/pros­treno. Nebudou chybět ani rady jak být nejlepším hostitelem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).