Hlavní navigace

Premiérové Prostřeno! odstartuje na kolejích

[Tisková zpráva] Jeden vysokoškolák, dvě brunety, jedna blondýna a jedna zrzka se sejdou v Praze jako historicky první účastníci kulinářské show Prostřeno!, kdy se bude hrát o 40 000 korun. Zatím to však Dominik, Lucie, Veronika, Eva a Eliška nevědí, velké překvapení uslyší až ve finále. Možná by se ale více snažili. Dominik by třeba přehodnotil téměř vězeňskou večeři, Eliška by asi dostala alergii už úplně na všechno a na všechny, amatérské kuchařky by dosáhly profesionálních výšin. I tak si někdo z Pražáků odnese čtyřicet tisíc korun. Vítěze si můžete vytipovat již v pondělí 29. srpna od 18.00 na Primě v oblíbeném pořadu Prostřeno!, které se odehraje netradičně na studentských kolejích.

Sdílet

Pondělí: student Dominik (20)
Nejdříve přišel šok z prostředí vysokoškolské koleje, kde Dominik zahájil seznamovací večírek chlebem a vodou. Od té doby se dívky dohadují, na jaké stravě student VŠCHT vlastně vyrostl. Má totiž odpor k zelenině a netají se tím. Asi na mase, které podává jako druhý chod s maštěným bramborem. Dominika s příjmením Falešník nezviklá v odporu ke zdravé stravě ani půvab soupeřek.

Úterý: lékařka Lucie (26)
Prostředí vysokoškolské koleje nezaskočilo internistku Lucii, která si připomněla studentská léta. Kouzelně si zadaptovala vlastní byt a kuchyni na Vinohradech, kde ráda relaxuje při vaření. Během pobytu v Itálii se něco naučila, takže úterní menu je jako z jihu. Podává vitello tonato, cannelloni a panna cottu. Na mrkev nemá alergii jen Dominik, ale také Eliška. Veronika zase nemusí aromatický sýr, jenž je součástí předkrmu.

Středa: městská strážnice Veronika
Vysoká rozvedená blondýna nikomu nemíní pochlebovat. Jde jí především o to, aby si dokázala, že to zvládne. Protože malý byt ve strahovské vile disponuje zahradní terasou, grilované kuřecí a vepřové maso, zeleninové špízy s americkými brambory a šťouchaná buchta se podávají na čerstvém vzduchu. Jestli nevyjde počasí, hosté umrznou!

Čtvrtek: manažerka marketingu Eva (25)
Elegantní a společenská Eva to umí s lidmi i v kuchyni. Pozorné hostitelce nemizí úsměv z tváře. Její dýňová polévka potěší soupeře, kteří vděčně ochutnají první grunt týdne. Evin hlavní chod inspirovalo Turecko, závěrečný jahodový knedlík je ryze český, zábava bude tvůrčí.

Pátek: právní poradkyně a podnikatelka Eliška (24)
Všem vrtá hlavou, proč se do kulinářské soutěže přihlásila alergička Eliška, když vlastně nemůže skoro nic jíst. I když její večeře vypadá slibně, losos s rizotem návštěvě vázne v krku, protože se hostitelka okoření konzumaci svými názory na všechny přítomné. Veronika, s níž si obzvlášť nepadly do oka, dokonce opustí stůl. Eliška to obrečí. A to přitom stále ještě neví, že se hraje o čtyřicet tisíc korun!

Recepty hostitelů najdete hned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/pros­treno. Nebudou chybět ani rady jak být nejlepším hostitelem.