Hlavní navigace

APMS: Pracovní skupina Premium services & mCommerce se rozšiřuje o U:fona

[Tisková zpráva] Po nedávném připojení Mobilkomu a.s., provozovatele značky U:fon, jako přidruženého člena k Asociaci provozovatelů mobilních sítí (APMS), přichází na řadu start jeho aktivní účasti v pracovní skupině Premium services & mCommerce.

Sdílet

V síti U:fon byla od 1.5.2010 spuštěna služba Premium SMS, jejíž pravidla a doporučení definuje právě pracovní skupina Premium services & mCommerce. Zákazníci U:fona budou teď moci např. hlasovat, účastnit se soutěží, posílat příspěvky do veřejných diskusí nebo dostávat aktuální zprávy na mobilní telefon. Pomocí Premium SMS budou také mít možnost získat přístup na placené sekce webových stránek, dobíjet si kredit u různých webových služeb nebo třeba nakupovat vstupenky a jízdenky.

Od 1.6.2010 se logo U:fon objevuje i na stránkách www.premiumser­vices.cz provozovaných APMS, kde mají zákazníci U:fona možnost ověřovat funkčnost Premium SMS čísel v síti U:fon a kde najdou i kontakty na jednotlivé provozovatele služeb. Provozovatelé a agregátoři služeb mohou zároveň na těchto stránkách rovnou zadat žádost o připojení a terminaci SMS do sítě U:fon.

APMS Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) je zájmové sdružení právnických osob sdružující provozovatele veřejných mobilních telekomunikačních sítí působících na trhu v České republice. Předmětem činnosti Asociace je vytváření optimálních podmínek pro rozvoj veřejných mobilních telekomunikačních sítí a poskytování veřejných mobilních telekomunikačních služeb v České republice.

MobilKom, a.s., je český mobilní operátor, který od května 2007 nabízí pod značkou U:fon rychlý a levný mobilní internet a hlasové služby. MobilKom nabízí své hlasové a datové služby prostřednictvím technologie CDMA2000 EVDO, jež je datovou sítí 3. generace. Vlastníkem MobilKomu je private equity skupina Penta Investments.