Hlavní navigace

Visa Europe, Telefónica O2 a Giesecke & Devrient představili přenosnost plateb prostřednictvím SIM karty

[Tisková zpráva] Praha, 24. listopadu 2009 - Visa Europe, Telefónica O2 a Giesecke & Devrient (G&D) představili novou generaci mobilní platební technologie v podobě SIM karty, která umožňuje jejím držitelům jednoduchý přenos mobilních platebních aplikací z jednoho mobilního telefonu do dalšího. Stalo se tak na mezinárodním fóru o informačních a komunikačních technologiích Cartes 2009 v Paříži.

Sdílet

Nová technologie s využitím Smart Card Web Server (SCWS) SIM karet poskytovaných G&D, datovými komunikacemi Telefóniky O2 a platební aplikací Visa Europe svým uživatelům umožní ukládat všechny příslušné platby, bezpečnostní oprávnění i uživatelské rozhraní na jednom místě. Právě na SCWS SIM.

SIM karta může být také vyjmuta z mobilního telefonu se SCWS a být využita v jiném, který tuto technologii podporuje. Díky tomu mohou uživatelé pokračovat v používání platební služby Visa bez nutnosti instalovat nové uživatelské rozhraní či platební aplikaci při změně telefonu.

„Nový prototyp je důkazem toho, že se technologie jednoduchých mobilních plateb pro uživatele stále vyvíjí. Nyní je klíčové učinit bezpečné mobilní platby ještě jednodušší. Spolu s partnery projektu se připravujeme i do budoucna, kdy budou uživatelé moci přesouvat jejich Visa mobilní aplikace z jednoho telefonu do druhého, aniž by přerušili využívání plateb při výměně svého telefonu,“ řekla Sandra Alzetta, Senior Vice President a vedoucí oddělení inovací Visa Europe. A dodává: „Toto je první veřejné představení mobilní platební aplikace Visa založené na SIM řešení užitím technologie Smart Card Web Server. Spolupráce s G&D a Telefónicou O2 je dalším příkladem pokračujících příprav asociace Visa na budoucí platební inovace, které usnadní zákazníkům mobilní platby.“

„Mobilní platby a ticketing aplikace se na trhu stále rozšiřují. SIM karty, v kombinaci s G&D Smart Card Web Server, jsou optimální k uchování a provádění bezpečných plateb užitím mobilního telefonu,“ vysvětluje Dr. Klaus Vedder, šéf telekomunikační divize Giesecke&Devrient.

Technologie Smart Card Web Server využívá SIM kartu jako lokální server uvnitř mobilního telefonu k zobrazení uživatelského rozhraní, které umožní mobilní platební služby. Od aplikace JAVA či jiných softwarových zařízení pro uživatelská rozhraní se liší užitím standardních internetových technologií jako je HTML nebo bezpečnostních spojení Https. Aby mohl být zobrazen obsah, SCWS se na SIM kartách spojuje s internetovým prohlížečem na mobilním telefonu a nabízí stejný vzhled jako na internetu.

Gary Waite, manažer vývoje zařízení v Telefónica O2 Velká Británie, dodává: „Naši zákazníci chtějí měnit mobilní telefony tak často, jak jen chtějí, a bez toho, aniž by museli pokaždé znovu instalovat jejich oblíbené služby. Toto představení názorně ukazuje hodnotu SIM karty, která spočívá ve zjednodušení života zákazníkům bez snižování bezpečnosti.“

Předpokládá se, že SCWS technologie bude stále více integrována do mobilních zařízení, aby umožnila jednodušší přenosnost mobilních platebních aplikací uložených na SIM kartě mezi dvěma telefony. I další mobilní platební aplikace od Visa včetně mobilní bezkontaktní aplikace mohou využívat tuto technologii, aby zajistili snadnější přesun aplikací z jednoho zařízení do druhého.

O společnosti Giesecke&Devrient
Gieseckec&Devrient (G&D) je mezinárodní poskytovatel technologií se sídlem v německém Mnichově. Založena byla v roce 1852. V loňském roce dosáhla tržeb v hodnotě 1,7 miliard eur a má 10 000 zaměstnanců. G&D je jedním z předních světových inovátorů na poli výroby bankovek, výrobce tzv. smart karet a poskytovatel řešení v oblasti telekomunikací, elektronických plateb, identifikačních prostředků a bezpečného používání internetu. Celkem má 49 dceřiných společností ve více než 30 zemích, které zajišťují blízkost zákazníkům celosvětově.

Více informací na www.gi-de.com.

O společnosti O2 Telefónica s.r.o.
Telefónica O2 Velká Británie je přední komunikační společností pro spotřebitele i firmy. Má více než 20,7 milionů mobilních zákazníků a 457 tisíc uživatelů pevných linek ( k 30. červnu 2009). Telefónica O2 Velká Británie je součástí skupiny Telefónica Europe, jež je obchodní divizí Telefónica S.A. a vlastní společnost O2 ve Velké Británii, Irsku, Slovensku, Německu a v České Republice, s celkovým objemem 46 miliónů zákazníků. V roce 2006 Telefónica Europe koupila společnost Be*, britského poskytovatele pevných linek, a v roce 2007 spustila své služby poskytující pevné připojení s využitím sítí společnosti Be*. O2 je partnerem práv jména The O2, světové zábavní značky.

O2 se podle letošní studie J.D. Power, Associates UK Mobile a Fixed Broadband, řadí mezi zákazníky nejvýše ceněného operátora. V únoru 2009 se O2 stalo prvním britským mobilním operátorem oceněným Carbon Trust Standard za snížení uhlíkových stop a 15% snížení spotřeby energie v posledních třech letech. O2 vzniklo 1. května 2002 a má nyní více zákazníků než kterákoliv jiná britská síť. O2 UK mobilní síť pokrývá 99 % britské populace. O2 3G síť pokrývá 80 % britské populace a je plně HSDPA, poskytující 3,6 Mbps rychlost připojení pro zákazníky s HSDPA zařízením. Telefónica Europe také vlastní 50 % společných podniků Tesco Mobile a Tchibo Mobilfunk ve Velké Británii a v Německu.

Více informací na www.o2.co.uk/news

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).