Hlavní navigace

Přenosný pevný disk Store `n` Go od Verbatimu Nová generace barevných disků Verbatim se „zeleným“ softwarem

[Tisková zpráva] Praha, 3. května 2010 – Verbatim představil novou generaci menších a lehčích pevných disků, které můžete snadno přenášet v kapse nebo příručním zavazadle. Nová řada přenosných disků Store `n` Go obsahuje software GREEN BUTTON, který pomáhá snížit spotřebu energie a prodlužuje životnost disku tím, že jej automaticky uvede do úsporného režimu.

Sdílet

Nové přenosné disky Verbatim Store n Go jsou k dostání za doporučené ceny 1730 Kč (250 GB), 1879 Kč (320 GB), 2469 Kč (500 GB), 2649 Kč (640 GB), zatímco modely s kapacitou 750 GB a 1 TB se do prodeje dostanou později. Pro ty, kdo preferují vyšší přenosové rychlosti, budou tyto disky brzy dostupné i s rozhraním eSATA/USB 2.0 a USB 3.0.

  • Nová řada pevných disků je menší a lehčí
  • Disk je 81 mm široký, 117 mm dlouhý a 16 mm hluboký
  • Kapacity sahají od 250 GB až po 1 TB
  • Software GREEN BUTTON snižuje spotřebu energie a prodlužuje životnost disku
  • Součástí je software Nero BackItUp and Burn Essentials

Mobilní úložiště v kompaktním disku
Nové přenosné disky Store n Go jsou s rozměry 81 mm (šířka) x 117 mm (délka) x 16 mm (hloubka) o téměř 30 % menší než předchozí generace a s váhou pouhých 135 g jsou rovněž o 20 % lehčí – jde tudíž o jedny z nejlehčích externích 2,5“ disků na dnešním trhu a jejich přenášení je snazší než kdy v minulosti. Díky souborovému systému FAT32 jsou disky kompatibilní s operačními systémy Windows i Mac. Disky Store n Go jsou k dostání v různých kapacitách od 250 GB až po 1 TB, takže splní nároky na úložný prostor každého uživatele.

Software pro zálohování, vypalování a úsporu energie
Společně s diskem Verbatim Store n Go obdržíte také dva softwarové balíčky. Jedním z nich je Nero BackItUp and Burn Essentials kombinující tři důležité funkce: zálohování veškerých souborů a složek, vypalování fotografií, videonahrávek a dalšího obsahu na CD, DVD a Blu-ray nosiče, a také obnovu poškozených souborů prostřednictvím Nero RescueAgent.

Software GREEN BUTTON snižuje spotřebu energie a prodlužuje životnost disku jeho automatickým uvedením do úsporného režimu po určitém časovém intervalu nebo i manuálně kliknutím na ikonu GREEN BUTTON.

O společnosti Verbatim
Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat – od disket a magneticko-optických médií, CD a DVD formátů až po nejnovější HD média Blu-ray. Kromě toho nabízí Verbatim kvalitní produkty na poli přenosných USB klíčenek, paměťových „flash“ karet, SSD a externích pevných disků v kapesním formátu 4,57 cm (1,8“), přenosném formátu 6,35 cm (2,5“) a stolním formátu 8,89 cm (3,5“), a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství. Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Chemical Group a těží z vynikajícího výzkumného a vývojového oddělení. Díky tomu hraje Verbatim klíčovou roli při utváření trhu s paměťovými médii. Velmi přísné kontroly kvality během výroby zajišťují vysokou kvalitu produktů společnosti Verbatim, které vítězí v mnoha mezinárodních srovnávacích testech. Společnost je světovým lídrem v oblasti optických datových nosičů. Více informací naleznete na adrese: www.verbatim-europe.cz