Hlavní navigace

Přenosný pevný disk Verbatim InSight

[Tisková zpráva] Inovativní displej nevyžaduje žádné napájení

Sdílet

Praha, 20.10.2009 – Verbatim představuje InSight, malý 2,5” přenosný pevný disk obsahující displej, který zobrazuje jméno jednotky a dostupnou kapacitu – i tehdy, pokud není disk připojen. V elegantním černém pouzdře ukrývá InSight úložnou kapacitu 500 GB a mohou jej používat uživatelé Windows i Mac. V obchodech je k dostání za 2989 Kč (doporučená maloobchodní cena).

„S rostoucím objemem dat, která jsou vytvářena a vyžadována dnešní společností, jsou externí pevné disky stále častěji používány jak doma, tak i na pracovišti. Díky displeji na disku InSight stačí uživatelům pouze letmý pohled, aby zjistili, kolik dat je na něm uloženo – princip je podobný jako u kartotéky, kde jsou jednotlivé zásuvky označené podle toho, co se uvnitř nachází,“ vysvětluje Kai Miroschnik, Business Development Manager HDD Verbatim EUMEA.

Displej s rozlišením 21×128 pixelů využívá cholesterickou LCD technologii (ChLCD), která umožňuje zobrazení informací dokonce i bez zdroje napájení. Uživatelé tudíž mají zbývající úložnou kapacitu neustále na očích. Jméno jednotky mohou také změnit, a tím snáze identifikovat disk obsahující data, která právě hledají.

InSight HDD váží pouhých 164 gramů a díky rozměrům 153 mm x 87 mm x 16 mm je ideální pro mobilní použití. Ve stylovém pouzdře v trendy černém vyhotovení zaujme na každém pracovním stole i na cestách. Data jsou přenášena rychlostí až 480 Mbit/s pr­ostřednictvím USB rozhraní, které se rovněž stará o napájení. Disk pracuje při 5400 otáčkách za minutu a obsahuje 8 MB cache. Jeho součástí je software Nero BackItUp Essentials pro úplné a automatické zálohování a obnovení systému. Software umožňuje i šifrování záloh a jejich zabezpečení heslem, takže obsah je chráněn před neoprávněným přístupem i v případě ztráty disku.

O společnosti Verbatim
Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat – od disket a magneticko-optických médií, CD a DVD formátů až po nejnovější HD média Blu-ray. Kromě toho nabízí Verbatim kvalitní produkty na poli přenosných USB klíčenek, paměťových „flash“ karet, SSD a externích pevných disků, a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství. Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Chemical Group a těží z vynikajícího výzkumného a vývojového oddělení. Díky tomu hraje Verbatim klíčovou roli při utváření trhu s paměťovými médii. Velmi přísné kontroly kvality během výroby zajišťují vysokou kvalitu produktů společnosti Verbatim, které vítězí v mnoha mezinárodních srovnávacích testech. Společnost je evropským lídrem v oblasti optických datových nosičů. Více informací naleznete na adrese: www.verbatim-europe.com.