Hlavní navigace

Přenosy z ME v atletice měly na ČT4 rekordní sledovanost

[Tisková zpráva] Mistrovství Evropy v lehké atletice bylo poprvé jako velká mezinárodní sportovní akce přenášeno exkluzivně sportovní stanicí ČT4 a získalo mezi diváky mimořádný ohlas. Podíl na publiku v hlavním vysílacím čase mezi sedmou a desátou hodinou večer dosáhl hodnoty 6,79% a padl tím absolutní rekord od začátku vysílání ČT4 v roce 2006.

Sdílet

Česká televize věnovala nedávno skončenému evropskému šampionátu téměř 40 hodin živého vysílání. Průměrný share dospělých diváků za minulý týden se vyšplhal na hodnotu 5,13%. Česká televize odvysílala z ME v atletice celkem 13 v průměru tříhodinových bloků. Nejnapínavějším se stal čtvrteční večer, kdy bylo na programu finále soutěže oštěpařek. Mistryně světa a olympijská vítězka Barbora Špotáková se potýkala se zdravotními problémy, ale přesto dokázala jako jediná z české výpravy získat bronzovou medaili.

Nejen její výkon sledovalo (alespoň tři minuty kontinuálně) 880 000 dospělých diváků. Pokud vezmeme sledovanost ME v Barceloně jako celek, alespoň jeho část si včetně dětského publika nenechalo ujít bezmála dva miliony diváků. Výkonný ředitel ČT4 Jiří Ponikelský vnímá velký divácký zájem o přenosy ČT4 jako pozitivní trend, který je třeba dále prohlubovat. „Je potěšující, že si sportovní stanice ČT4 získává přízeň a srdce stále většího počtu sportovních fanoušků. Nejen Mistrovství Evropy v lehké atletice, ale také nedávno skončený fotbalový šampionát v Jihoafrické republice ukázaly, že Česká televize dokáže zprostředkovat svým divákům nejvýznamnější svátky světového sportu ve špičkové kvalitě, což český divák dovede ocenit.“

Potěšující je i fakt, že penetrace digitálních stanic České televize stále roste. Od 1. července 2010 dosahuje pokrytí ČT4 už 96,5%.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).