Hlavní navigace

Přes 99,9 procent e-mailových schránek na Centrum.cz opět plně funkčních

[Tisková zpráva] Během víkendu byla ze záložních zdrojů plně obnovena veškerá data ve více než 177 000 ze zhruba 180 000 poškozených e-mailových schránek portálu Centrum.cz. Funkčnost zmíněných zhruba 180 000 schránek (odpovídá zhruba pěti procentům všech e-mailových schránek na Centrum.cz) byla omezena v noci na pátek 16.2. v důsledku výpadku klimatizace a následnému přehřátí serverů v datovém centru společnosti GTS Novera, dodavatele portálu Centrum.cz.

Sdílet

Vzhledem k tomu, že vlivem přehřátí serverů v datovém centru GTS Novera došlo i ke ztrátě části záložních dat, podařilo se ve 2459 e-mailových schránkách (což odpovídá necelému jednomu promile všech schránek na Centrum.cz) obnovit adresáře, ne však přijaté a odeslané e-maily. Technici Centra se nyní snaží obnovit i některé z těchto postižených 2459 schránek, takže celkové následky budou ještě více minimalizovány.

Více než 99,9 procenta všech e-mailových schránek na Centrum.cz je po pátečním výpadku v datovém centru společnosti GTS Novera plně funkčních a s kompletními daty.

Centrum.cz má přesný seznam 2459 schránek uživatelů, kteří přišli o část svých dat, omlouvá se jim a ode dneška do sedmi dnů každému z nich jako alespoň částečnou kompenzaci do jejich e-mailové schránky pošle kredit na internetové volání Skype-out (umožňuje volat z počítače na pevné linky a mobilní telefony) v hodnotě 20 euro.