Hlavní navigace

PŘES PŮL MILIONU KORUN ROZDAL FOND DROBNÉHO DÁRCOVSTVÍ ČESKÉHO TELECOMU

[Tisková zpráva] Celkovou částkou 544 864 korun podpořil 11 neziskových organizací a 13 fyzických osob Fond drobného dárcovství ČESKÉHO TELECOMU, který administruje Informační centrum neziskových organizací (ICN). Fond rozděluje pomoc vždy čtvrtletně.

Sdílet

„Fond drobného dárcovství ČESKÉHO TELECOMU začal již druhý rok své existence. V prvním čtvrtletí se nám sešlo celkem 124 žádostí o podporu, jak ze strany neziskových organizací, tak jednotlivých fyzických osob, kterým je pomoc také určena. To je výrazně více než v loňském roce, kdy v první části roku došlo 74 žádostí,“ komentuje činnost Fondu ředitel ICN Marek Šedivý a dodává: „Výběr projektů je velmi obtížný, protože tím, jak se neziskový sektor profesionalizuje, jsou i žádosti o podporu jednotlivých projektů kvalitnější. Proto výběrová komise zohledňovala především to, aby byla splněna myšlenka celého fondu: I drobný dar může znamenat velkou pomoc.“

„Činnost Fondu drobného dárcovství v minulém roce ukázala, že v České republice ještě stále není dostatek zdrojů, které je možné použít na provoz a fungování neziskových organizací. Jsem ráda, že Český Telecom a Eurotel může v této oblasti výrazně pomoci.“ Uvedla Pavla Činátlová, výkonná ředitelka pro vnější a vnitřní komunikaci ČESKÉHO TELECOMU.

Podpora se uděluje v celkem pěti oblastech (sociálně-zdravotní, životní prostředí, vzdělávání, kultura a volnočasové aktivity), u fyzických osob pak pouze v oblasti sociálně-zdravotní. Z každé z těchto oblastí je vždy podpořen alespoň jeden vybraný projekt. Výše podpory konkrétnímu projektu se pohybuje od 10 do 40 tisíc korun. Žádosti o podporu přijímá Informační centrum neziskových organizací (ICN), podrobnější informace jsou uvedeny na www.neziskovky­.cz.