Hlavní navigace

Přes rameno Ondřeje Neffa

[Tisková zpráva]

Sdílet

Přes rameno Ondřeje Neffa

Ondřej Neff, I LIKE Q a Pražská energetika, a.s. spustili společnou kampaň pod heslem: Pusťte si Světlo do Tmy: Tma + PRE + I LIKE Q

Tisková zpráva
Praha, 30. května 2001

Ondřej Neff, nejznámější autor sci-fi v České republice, internetový vizionář a vydavatel internetového deníku Neviditelný pes, se rozhodl přepracovat svůj nejúspěšnější román „Tma“, poprvé vydaný v roce 1998, a před očima veřejnosti začal psát jeho novou verzi.

Jak oznámil na nedávném veletrhu Svět knihy 2001, v projektu s názvem „Autorovi přes rameno“ umožňuje svým čtenářům, aby si pomocí elektronické peněženky I LIKE Q kupovali jeho „denní práce“ na Internetu v takové podobě, jak vznikají – tedy zpřístupní své spisovatelské „know-how“, včetně zápisků do osobního deníku.

Pražská energetika, a.s. se rozhodla účastí na kampani Pusťte Světlo do Tmy upozornit na zavedení nového platebního kanálu pro úhradu účtů za elektrickou energii. Tímto znovu dokazuje, že je podnikem otevřeným, orientovaným do budoucna s cílem co nejlépe sloužit svým zákazníkům. Od začátku května je realitou, že zákazníci mohou za Světlo do svých domovů a nejen za něj platit pomocí Internetu a elektronické peněženky I LIKE Q.

Elektronická peněženka I LIKE Q je bezplatný, anonymní, rychlý platební kanál pro převod částek pomocí Internetu od 1 haléře až po cca 5000 Kč (1 Kč = 100 Q).

„Stephena Kinga považuje celý svět za prvního autora, který začal úspěšně publikovat svůj román v čistě elektronické podobě, ale Ondřej Neff jde ještě mnohem dále. Využívá interaktivity a otevřenosti Internetu k tomu, aby nechal čtenáře nakouknout do své "dílny“ a ukázal, že psaní románu je pěkná dřina. Pražská energetika se pro nás až s nepochopitelným nadšením chytla možnosti využít I LIKE Q jako nejinovativnější platební kanál pro placení za elektrickou energii. Otevřela tím novou kapitolu dějin psané Internetem. Jen se domýšlíme, co všechno teď bude možné. Toto symbolické spojení románu Tmy a Světla od PRE vyústilo ve společnou kampaň Pusťte světlo do Tmy," řekl Josef Rafaj, analytik firmy Villusion a.s.

Další informace naleznete na adrese www.evidky.cz/pres­rameno

Ondřej Neff

Ondřej Neff je všestranným činitelem v oblasti kultury a publicistiky a od poloviny 80. let je nejvýraznější osobností české science fiction. Elektronickému publikování se Neff věnuje už pět let, hlavně na stránkách Neviditelného psa (http://pes.e­unet.cz ). Jeho román Tma byl vyhlášen Nejlepším českým sci-fi románem roku 1998.

Pražská energetika

Pražská energetika, a. s., je regionální distribuční společností, působící na území hlavního města Prahy a města Roztok. Historie pražské energetiky sahá až do roku 1897, kdy ještě v rámci Elektrických podniků královského města Prahy byly položeny základy pražské veřejné elektroenergetické sítě. Po mnoha vlastnických a organizačních změnách vznikla k 1. 1. 1994 akciová společnost. Svou činnost zaměřuje na nákup, distribuci a prodej elektřiny. Postupně se přetváří na společnost zákaznicky orientovanou. (http://www.pre.cz)

Villusion

Villusion /vi'lu:žęn/, a.s. je česká internetová společnost, která za podpory Sun Microsystems provozuje elektronickou peněženku I LIKE Q ( www.ilikeq.cz) určenou pro placení přes Internet a využití ve věrnostních programech. Jedinečnost I LIKE Q potvrzuje ocenění E-commerce aplikace roku ve veřejném hlasování veletrhu Prague Internet World 2001.V týmu Villusionu pracují lidé se zkušenostmi z eBanky a úspěšné vývojářské NetBeans. Po uvedení projektu v České republice bude následovat expanze do dalších evropských zemí. ( www.villusion.cz)

Pro další informace o Autorovi přes rameno kontaktujte prosím:
Josef Rafaj
josef.rafaj@vi­llusion.com
Tel. +420–2 2278 0155

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).