Hlavní navigace

Přesun TV Nova na nový transpondér CS Linku

[Tisková zpráva] Media Vision, provozovatel digitální satelitní televize CS Link, pokračuje v budování satelitního DVB-S multiplexu programů rodiny TV Nova, tzn. pokračuje v přesunech všech programů CET 21 na společný transpondér satelitu Astra. Na novou frekvenci se nyní přesouvá program TV Nova. Souběžné šíření programu na starém a novém kmitočtu potrvá 3 měsíce.

Sdílet

PRAHA 9. 12. 2009 – Společnost Media Vision, provozovatel satelitní platformy CS Link, oznamuje, že vybudovala satelitní multiplex programů CET 21. Na novém kmitočtu jsou šířeny všechny stanice vysílatele – TV Nova, Nova Cinema, Nova Sport, MTV a Nova HD. Media Vision je zároveň výhradním distributorem signálu těchto programů, které jsou určeny i pro ostatní satelitní, kabelové a IPTV operátory.

„Na konci listopadu jsme dokončili přesun programu Nova Cinema na nový transponder, tudíž je program vysílán na jiné frekvenci“, říká Daniel Klička, ředitel společnosti Media Vision a pokračuje: „V dalším kroku přistoupíme k odpojení programu TV Nova na starém kmitočtu“.

Změny probíhají postupně, aby měli zákazníci možnost si všechny programy Novy naladit na novém kmitočtu. „Nechceme dělat unáhlené kroky a celý proces přesunu klíčového kanálu TV Nova budeme provádět na základě reakcí našich zákazníků. V prvním lednovém týdnu (od 4. ledna 2010) budeme vypínat program TV Nova na starém kmitočtu první části našich zákazníků. Po zhodnocení reakcí uživatelů na přesun programů zrychlíme či zpomalíme odpojování diváků z původního kmitočtu Novy“, popisuje Daniel Klička. „Rozhodne vytížení zákaznických linek v prvním lednovém týdnu“, dodává.

Přesun TV Nova odstartovalo zahájení paralelního vysílání na starém (frekvence 11,992 GHz) a novém (frekvence 12,070 GHz) kmitočtu počátkem listopadu 2009. Ve čtvrtek 3. prosince byl název programové pozice „Nova“ změněn na „Nova – přelaďte na 12070“, který má klienty upozornit na probíhající změnu.

Začátkem ledna 2010 bude ukončeno šíření EPG u staré pozice TV Nova v satelitním CS Linku. Na konci ledna skončí Nova na starém kmitočtu.

Technické parametry pro naladění kanálů TV Nova, Nova HD, Nova Cinema, Nova Sport a MTV

Satelit: Astra 1G
Pozice: 23,5 stupně východně
Kmitočet: 12,070 GHz
Polarizace: horizontální
SR: 27500
FEC: 3/4

Přeladění programů na nové pozice je relativně jednoduchý proces, který zvládne běžný satelitní divák podle instrukcí v manuálu jeho přijímače. V případě problémů s naladěním a instalací programů může využít některé z prodejních míst se satelitní a anténní technikou.

Přesun programů Novy v bodech:

  • 15. června – vznik multiplexu programů TV Nova startem Nova HD
  • 28. září 2009 – zahájení šíření programu Nova Sport na nové frekvenci (12,070 GHz)
  • 25. 10. 2009 – ukončení šíření programu Nova Sport na starém kmitočtu (11,876 GHz)
  • 2. listopadu 2009 – zahájení paralelního šíření TV Nova a Nova Cinema na kmitočtu 12,070 GHz a původním 11,992 GHz
  • 23. listopadu 2009 – ukončení šíření Nova Cinema na staré frekvenci (11,992 GHz)
  • 26. listopadu 2009 – zahájení testů MTV
  • 29. listopadu 2009 – zahájení pravidelného vysílání česko-slovenské mutace MTV
  • 3. prosince 2009 – přejmenování pozice „Nova“ na „Nova – preladte na 12070“
  • Začátek ledna – ukončení šíření EPG na starém kmitočtu TV Nova (11,992 GHz)
  • 4. – 31. 1. 2010 – odpojení modulace TV Nova na staré frekvenci (11,992 GHz)

O společnosti
Media Vison s.r.o. je provozovatelem české a slovenské digitální satelitní televize CS Link. Poskytuje dekódovací karty CS Link pro příjem neplacených českých a slovenských TV programů včetně 2 stanic ve vysokém rozlišení ČT HD a Nova HD a zároveň nabízí možnost předplatného placených programů a zvýhodněných programových balíčků. Signál je šířen ze satelitů Astra z pozice 23,5°E v 100% digitální kvalitě a pokrývá celé území České a Slovenské republiky. Platforma má dlouholetou tradici – vznikla v roce 1996.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).