Hlavní navigace

Prezident Klaus hostem prvniho ziveho videoprenosu Pressklubu Frekvence 1

[Tisková zpráva] Praha 14. března 2007 - Vůbec poprvé v historii Frekvence 1 mohli posluchači tohoto rádia vidět Pressklub v přímém přenosu. A prvním hostem byl host opravdu výjimečný: prezident republiky Václav Klaus, který na Frekvenci 1 přišel v pondělí 12. března 2007, bezprostředně po svém návratu z USA. Celý přenos se živě odehrával na webových stránkách www.frekvence1.cz, kde je nyní archivován a zájemci si jej mohou přehrát i zpětně.

Sdílet

„Zájem diváků o sledování živého obrazového přenosu Pressklubu na webu www.frekvence1.cz nám ukázal, že tato služba je velmi atraktivní,“ uvádí ředitelka programu Frekvence 1 Barbora Tachecí, která zároveň přislíbila, že Frekvence 1 po tomto úspěchu počítá i s dalšími videopřenosy Pressklubu.

Vůbec první obrazový Pressklub se vysílal v úterý 6. března 2007, kdy Frekvence 1 odvysílala ze záznamu rozhovor Jana Tuny s expremiérem Milošem Zemanem, který se natáčel na jeho chalupě na Vysočině.

Zájemci o již odvysílané Presskluby mají několik možností, jak se s nimi seznámit. Na webu Frekvence 1 je totiž uveden jak doslovný přepis rozhovoru, tak i jeho radiová audiopodoba jako podcasting a nechybí ani fotografie hosta ze studia.