Hlavní navigace

Příběhy obyčejného šílenství

[Tisková zpráva] Příběh člověka, který se rozhodl brát šílenství okolního světa jako inspiraci. Premiéra záznamu úspěšné divadelní hry režiséra a scénáristy Petra Zelenky Příběhy obyčejného šílenství v sobotu 1. května na ČT2 ve 20:00 hodin. Hrají: I. Trojan, N. Divíšková, M. Krobot, S. Babčáková, J. Ornest, Z. Žádníková-Volencová, M. Myšička a další.

Sdílet

Petr (Ivan Trojan) je mladý muž, který už by měl mít život pevně pod kontrolou. Stále se však, a ne vždy vlastní vinou, ocitá ve víru absurdních situací, které vytrvale hatí jeho milostný život i profesní kariéru. Příběhy obyčejného šílenství jsou nejen divadelní autorskou prvotinou filmového režiséra Petra Zelenky, ale i jeho premiérou jako divadelního režiséra. Jeho text se mimo jakoukoli pochybnost stal jednou z nejúspěšnějších současných českých her, hrou roku 2001. Vedle České republiky se hrál nebo hraje v jedenácti státech světa včetně Kanady a USA, přičemž skutečný boom prožívá v Polsku.

V polovině září roku 2009 se v Dejvickém divadle v Praze odehrála poslední dvě představení černé komedie Petra Zelenky Příběhy obyčejného šílenství. Hra tady měla v autorově režii premiéru v listopadu 2001 a stala se jednou z nejslavnějších inscenací nejen Dejvického divadla, ale v Praze vůbec. Česká televize obě poslední představení zaznamenala, aby z nich pořídila výsledný sestřih. Diváci se v tomto případě vzácně shodli s kritiky, kteří udělili inscenaci hned dvě ceny Alfréda Radoka. Příběhy obyčejného šílenství se jednak staly hrou roku, a jednak tady byl udělen i talent roku, kterým byl prohlášen Miroslav Krobot v roli Otce. Režisér a umělecký šéf Dejvického divadla tak vstoupil na prkna, která znamenají svět.

Zveme vás do divadla v sobotu 1. května ve 20:00 hodin na ČT2 sledujte záznam inscenace Dejvického divadla, v divadelní režii P. Zelenka hrají I. Trojan, N. Divíšková, M. Krobot, S. Babčáková, J. Ornest, Z. Žádníková-Volencová, M. Myšička, J. Holcová, K. Melíšková, J. Plesl, K. Lidová a P. Šimčík. Kamera J. Hruša, televizní režie J. Brichcín.