Hlavní navigace

Přichází nový seriál - Mentalista

[Tisková zpráva] Symbolické žezlo předá novému napínavému kriminálnímu seriálu s názvem Mentalista seriál Dr. House. Nový prémiový seriál má 23 dílů a diváci se na něj mohou těšit od 30. listopadu každý první den v týdnu ve 21.40 hodin. Seriál z lékařského prostředí Dr. House bude opět pokračovat na jaře a přinese i další premiérovou řadu.

Sdílet

Praha 27. listopadu 2009 – Hlavní postavou seriálu Mentalista je Patrick Jane, který pracuje jako nezávislý konzultant Kalifornského úřadu pro vyšetřovaní (CBI). Jeho talent spočívá v precizní všímavosti a až děsivé schopnosti vcítit se do mysli druhých. I z těch nejdrobnějších detailů na místě činu, z chování lidí a ze způsobu jejich výpovědí dokáže vyvodit velice přesné závěry.

Ještě před pár měsíci se živil vystupováním v televizních pořadech jako okultní médium s nevšedními paranormálními schopnostmi, díky nimž dokázal zmanipulovat celou Ameriku. Pak ale z obrazovky pronesl neuvážené prohlášení a život se mu rázem obrátil naruby. Jeho slova vyprovokovala k pomstě psychopatického sériového vraha, přezdívaného Red John, a ten mu zavraždil manželku a dceru. A tak Patrick Jane přestal být televizním podvodníkem a vložil svůj um do služeb policie. Jeho kolegové v týmu, Teresa Lisbon, Kendall Cho, Wayne Rigsby a Grace Van Pelt, oceňují Patrickův šarm a talent pro objasňování případů, ale těžko se vyrovnávají s jeho přehnanou suverenitou, narcismem a občas také až nesnesitelnou spravedlností. Nevypočitatelný „mentalista“ je možná podivín, ale má skvělé výsledky.

Hlavního hrdinu seriálu Mentalista Patricka Jane hraje charismatický australský herec Simon Baker. Za tuto roli byl hned v prvním roce existence seriálu nominován na cenu Emmy pro nejlepšího herce v dramatickém seriálu.

Dr. House se vrátí na obrazovky TV Nova opět na jaře a přinese i novou premiérovou šestou řadu.

The Mentalist, seriál USA (2008). Žánr: krimi/drama, 23 dílů
Hrají: Simon Baker (Patrick Jane), Robin Tunney (Teresa Lisbon), Tim Kang (Kimball Cho), Owain Yeoman (Wayne Rigsby), Amanda Righetti (Grace Van Pelt) a další
Režie: David Nutter, Chris Long

TV Nova, od 30. 11. 2009 každé pondělí ve 21:40