Hlavní navigace

Přichází Pikant.cz - zcela nový magazín na Atlasu s novým designem a názvem

[Tisková zpráva] Služba Magazín, provozovaná portálem Atlas, předstihla v posledních týdnech v návštěvnosti magazín portálu Centrum.cz, překročila 300tisícovou hranici unikátních návštěvníků a stala se první vlaštovkou nové podoby zpravodajství na portále Atlas.cz

Sdílet

Praha, 24. ledna 2007 – Magazín je bulvárně-zpravodajská sekce začleněná do struktury portálu Atlas, která patří k nejvyhledáva­nějším místům mediální scény českého internetu. Podle oficiálních statistik z počátku ledna poprvé v historii prolomila návštěvnost této služby hranici 300 tisíc unikátních uživatelů během jediného týdne, pokořila obdobnou službu portálu Centrum.cz a i nadále vykazuje rostoucí trend.

„Přechod od Magazínu na Pikant je prvním viditelným výsledkem změny celé zpravodajské sekce na Atlas.cz, na které se již pracuje. Jako první jsme se rozhodli od sebe graficky, logikou a obsahově rozlišit seriózní a zábavné zpravodajství. Klasické zpravodajství, které je náročnější bude následovat v druhém kroku,“ řekl David Duroň, ředitel společnosti Atlas, a.s.

Pikant se na rozdíl od Magazínu více profiluje jako typický bulvární server, který by měl splnit roli oddechové, nenáročné a vtipné zábavy. Všechny články jsou denně aktualizovány a hierarchicky uspořádány. Typicky bulvární jsou i větší formáty fotografií, výraznější jsou také titulky. Na titulní straně dostává mnohem větší prostor než dosud tzv. Top Story, tedy zpráva dne – to nejlepší, co v danou chvíli „hýbe trhem“.