Hlavní navigace

Priessnitz se zasnili na vlně 100,7

[Tisková zpráva] Melancholičtí a přemýšliví Priessnitz odstartovali sérii živých koncertů z karlínského studia A, které svým posluchačům přináší ČRo 4 – Radio Wave. Koncert proběhl 23. února krátce po osmé hodině večer. Možnost přesvědčit se, zda interpret obstojí i v ne zcela typickém prostředí, jako je klub nebo koncertní sál, měli nejen přítomní fanoušci, ale i posluchači na frekvenci 100,7 FM. Koncert byl totiž živě přenášen v rámci sobotního pořadu Stage.

Sdílet

„V Karlíně byla příjemná atmosféra. Publikum bylo zpočátku trochu rozpačité, je to totiž úplně něco jiného než hrát pro lidi v klubu. Nakonec se ale i fanoušci ve studiu uvolnili a koncert nabral náladu klubového prostředí,“ řekl frontman kapely Jaromír Švejdík. První z koncertů v rámci série Radio Wave Live Sessions odstartovali Priessnitz písní Jan. Došlo i na klasiky Nebolí nebo Hvězda. Priessnitz tak s naprostou jistotou potvrdili, že jsou hlavně živou kapelou, která publikum dokáže vtáhnout i do těch nejintimnějších příběhů. “Mohla by to být tradice tady v České republice jako je to i jinde ve světě, kde se naživo hraje daleko častěji,“ dodává Švejdík. V průběhu koncertu se kapela musela poprat s basovým aparátem, který bez varování vypověděl svoji službu. „Myslím, že jsme i tuhle situaci zvládli s grácií. Takové věci už nás nerozhodí. To jsou ty dlouholeté zkušenosti,“ směje se frontman Priessnitz.

Radio Wave Live Sessions tímto koncertem rozhodně nekončí. Už 22. března přivítá Karlín zasněnou Khoibu a 26. dubna se představí nejzajímavější zjevení domácí indie-kytarové scény posledních let a mistři klenutých melodií Please The Trees. V jednání je také kapela 100 ° a WWW.

V karlínském studiu A máte kapelu přímo na dosah. Nedělí vás od ní půl metru vysoká kovová stage. Představte si, že vám přímo v obýváku hraje vaše nejoblíbenější skupina nebo interpret. Na místě tak vzniká zcela ojedinělá intimní atmosféra, kterou dokážou rádiové vlny šířit dál. Bylo to tak i v případě Moimir Papalescu & The Nihilists nebo Sunshine, kteří v Karlíně vystoupili v říjnu loňského roku.

Všechny kapely je možné vidět i naživo. Stačí přijít přímo do studia (Hybešova 10, Praha 8). Vstup na akci je volný. Jediné, co musí posluchači udělat, je včas se zaregistrovat na radiowave@roz­hlas.cz, protože kapacita studia je velmi omezená. Na stránkách www.wave.cz budou postupně uveřejňovány všechny důležité informace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).