Hlavní navigace

Přijďte mezi Vánoci otestovat novinky od Microsoftu

[Tisková zpráva] Vyzkoušejte si Worldwide Telescope nebo Kinect

Sdílet

Techmania Science Center bude v týdnu mezi svátky, konkrétně 27. – 30. 12. 2010. od 10:00 do 12:00 hod., za pomoci veřejnosti testovat ve svých prostorách v Plzni novinky společností Microsoft a J4W pro účely neformálního vzdělávání v rámci svých expozic. Konkrétně půjde  
o testování nové generace interaktivních her.

      Zájemci si budou moci vyzkoušet interaktivní obrazovku s řadou mapových podkladů (např. povrch Země či vizualizace hvězdné oblohy, Worldwide Telescope), kterou je možné jednoduše ovládat pouhým dotykem. K dispozici bude i herní ovladač Kinect pro Xbox 360.

      „Naší snahou je představovat veřejnosti nové metody neformálního vzdělávání a rádi bychom věděli, jak budou naši návštěvníci na tyto přístroje reagovat. Proto jsme se rozhodli, že zájemcům z řad veřejnosti umožníme, aby si tyto technologie nové generace u nás vyzkoušeli,“ říká Tomáš Moravec, tiskový mluvčí Techmania Science Center.

      Pokud se přístroje setkají se zájmem veřejnosti a projdou náročnou zátěží, zařadí je Science Center Techmania mezi své stálé interaktivní exponáty a bude je nabízet v rámci svých expozic již za několik týdnů.

      Více informací na www.techmania.cz.

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování sof­twaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).