Těžká dřina je formát dokumentární show z prostředí nejsložitějších, nejzajímavějších, a především nejodpudivějších prací, které se dají na našem území vůbec vykonávat. Po úspěšné minulé sezoně pokračuje druhou řadou. Moderátor si opět v každém dílu vyzkouší pozice zaměstnanců, jimž jejich pracovní náplň nikdo nezávidí. Rozhodně nebudou chybět fyzická námaha, nebezpečné chvíle a složité a náročné činnosti. Jak se s nimi vypořádá člověk, který nikdy manuálně nepracoval? Moderátor a reportér Roman Buťa se dosud živil především mluveným slovem. V první sérii zavítal na pilu, do ZOO, slévárny, sklárny a kanalizace. Podílel se na demolici, čistění TOI TOI toalet i na práci v kamenolomu. Specialitou byla možnost nahlédnout za pomoci pořadu Těžká dřina do bioplynové stanice – poprvé za dobu jejího fungování. Žádná jiná televize zatím diváky se zabezpečovacími procedurami tohoto zařízení neseznámila. Prima COOL byla rovněž první z TV stanic, které bylo umožněno nahlédnout do práce báňských záchranářů. Ve druhé sérii má Roman v úmyslu navštívit například skládku tříděného odpadu, zemědělskou farmu, připojit se k těžce rubajícím horníkům i zakusit nejrůznější zaměstnání v nepřístupných prostorách Letiště Praha Ruzyně. Na diváky a moderátora však čeká ještě mnoho dalších záludných a náročných činností.
Největší bitvy druhé světové války – ve vzduchu, na souši, na moři i pod hladinou, jak jste je ještě nikdy nemohli vidět. V barvě! Dokumentární pořad zachycuje druhou světovou válku tak, jak ji skutečně prožívali vojáci obou znepřátelených stran – Spojenců i Osy. Vizuálně ohromující dokument využívá autentické materiály, zachycené válečnými kameramany a fotografy, dobové černobílé zprávy, zabavené filmy nepřátel a přidává rozhovory s pamětníky a historiky. Mnoho záběrů nebylo ještě nikdy použito a díky pečlivému kolorování je mohou diváci poprvé vidět v barvě. Připomenou intenzitu války proti Německu a Japonsku a její oběti. Každá epizoda se zaměřuje na jeden konkrétní konflikt. Například Dunkerque, bitvu o Norsko, pád Singapuru, Pearl Harbor, bombardování Německa, bitvy v severní Africe, bitvu o Midway, Monte Cassino, most u Remagenu, Den D, znovudobytí Francie, válku v Pacifiku a Atlantiku a mnohem více.
Nezaměnitelný Top Gear se v březnu přihlásí aktuálními díly z léta 2011. Jaké absurdní situace nás čekají v 17. sérii? Richard například dostane za úkol otestovat jihoafrické vojenské vozidlo Marauder. Pokusí se ho srovnat se slavným Hummerem pomocí série zkoušek a zjistí, co se stane, když pod auty vybuchnou tři kilogramy Semtexu. Jeremy oslaví 50. výročí zrození Jaguáru E. V modelu Speedster a zajede na sraz více než stovky fanoušků. James se pak pokusí nejen dokázat, že je Mini Cooper rychlejší než závodní boby, ale i stát se v Las Vegas řidičem zpěvačky Cher. A kromě dalších skvělých vylomenin budou konkurovat železniční dopravě. Aby zlevnili, zrychlili a zpestřili vlakovou přepravu, nahradí trio lokomotivu speciálně upraveným autem a zapřáhnou za něj karavanové přívěsy, přestavěné na vagony. Vyrobí si dokonce první třídu, druhou třídu, jídelní vůz i třídu pro socky.