Hlavní navigace

Prima COOL jde do boje

[Tisková zpráva] Příští týden odstartují na Prima COOL dva adrenalinové soutěžní pořady: Kdo přežije a Poslední bojovník. Pod prvním názvem se skrývá slavný Survivor. Českým divákům se poprvé představí v pondělí 19. 9. v 19.20. Druhá soutěž je novinkou BBC a každé úterý od 20.15 seznámí diváky s výjimečnými přírodními scenériemi a bojovými technikami kmenů v různých odlehlých koutech světa. S tamními domorodci se utká skupina pečlivě vybraných mladých mužů z tzv. civilizovaných zemí.

Sdílet

Koncept soutěže Kdo přežije (Survivor) vymyslel Charlie Parsons v roce 1997. První vysílání v roce 2000 se stalo v Americe hitem a spustilo revoluci v žánru reality show. Popularita pořadu přiměla televizní společnosti odsunout sitcomy a konvenční dramatické seriály na vedlejší kolej a nalít peníze do sérií koketujících s dramatickými momenty takřka reálného života. Survivor měl mnoho národních variací, ale původní – americká –, kterou bude Prima COOL vysílat od 11. série v každý všední podvečer od 19.20, zůstává nejúspěšnější. Už 19. 9. tedy zavítáme se soutěžícími do guatemalského národního parku Naranjo.

Skupina soutěžících odcestuje do exotického koutu planety a rozdělí se do dvou skupin zvaných kmeny. Hráči obdrží určitý počet nástrojů, které jim pomohou přežít. Během hry plní různé úkoly. Když zůstane 8 až 12 hráčů, sloučí se do jednoho kmene a bojují už jen v individuálních disciplínách. Na konci každé epizody se sejde kmenová rada a hlasováním volí, kdo vypadne. V závěru soutěže čekají na rozhodnutí rady už jen poslední dva hráči. Vítěz, který přežije ze všech nejdéle, získá milion dolarů (před zdaněním) a auto od sponzora.

Akční reality show BBC Poslední bojovník (Last Man Standing) rovněž zavede diváky do exotického prostředí. Oproti již známému konceptu soutěže Kdo přežije (Survivor) se v ní šest soutěžících z Velké Británie a USA utká se šampiony z kultur, které jsou dosud málo dotčené civilizací, v jejich tradičních kmenových disciplínách. Pořad je výpravný – štáb cestuje po světě na místa, kde se ještě nikdy nenatáčelo.

Každá epizoda začíná seznámením s novou domorodou kulturou a setkáním s místním náčelníkem nebo stařešinou. Soutěžící musejí bydlet a jíst s domorodci a pomáhat jim s prací. Zároveň jsou místními odborníky trénováni v technikách, které budou potřebovat k určeným soubojům. Často se účastní rituálů a tradic – ceremoniálních tanců, uctívání božstev a duchů, a to včetně obětování.

Soutěžní reality show BBC Poslední bojovník (Last Man Standing), kterou Prima COOL bude od 20. 9 vysílat každé úterý ve 20.15, staví nejen na nádherných záběrech přírody a téměř dokumentárním stylu seznámení s domorodou kulturou, ale také na povahách soutěžících, kteří svým založením hodně přispívají k zábavnosti pořadu. To, že je někdo nejsilnější, totiž nemusí vždy znamenat, že vyhraje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).