Hlavní navigace

Prima COOL je mediálním partnerem jedinečného filmu Mary a Max

[Tisková zpráva] Nová TV stanice Prima COOL je poprvé za svou existenci mediálním partnerem filmu!

Sdílet

COOL podporuje neobvyklý animovaný snímek Mary a Max. Autor australského díla Artur Elliot vytvořil vzácně hravý snímek, postavený na příběhu dvou postav – starého muže Maxe a holčičky Mary. Oba hrdinové jsou vytvořeni z plastelíny a jejich světy mají specifické barevné ladění. Slavnostní premiéra je naplánována na 28. 7. v kině Lucerna.

Film se odehrává v období Maryinina dospívání a Maxova přechodu ze střední do pozdní etapy života. Žijí daleko od sebe, Max v New Yorku a Mary v australském Melbourne. Věk ani odlehlost bydliště jim však nebrání být v úzkém kontaktu. Posílají si dopisy, z nichž se dovídají o životních peripetiích druhého pisatele. Divák se tak může setkat s pojmy jako autismus, taxidermie, psychiatrie, alkoholismus, obezita, kleptomanie nebo sexuální a náboženské rozdíly.

Film je neobvyklý nejen technikou klasické (nikoli pouze počítačové) animace a jedinečného vizuálního stylu, ale i osobitým humorem. Navíc zpracovává příběh staršího postiženého člověka, jehož předobrazem byl skutečný dlouholetý přítel režiséra.

Max a Mary nabízí svůj vlastní pohled na otázky, kdo jsem, co znamená přátelství, jak najít vlastní cestu… Není tedy divu, že tematika a její zpracování byly oceněny diváky i porotou na letošním Berlinale soškou medvěda. Film Mary a Max oslovil také organizátory festivalu Sundance, kteří si jej vybrali pro slavnostní zahájení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).