Hlavní navigace

Prima COOL POPRVÉ NA APRÍLA

[Tisková zpráva] Ve středu 1. dubna 2009 v šest hodin odpoledne zahájí své vysílání zbrusu nový televizní kanál s názvem Prima COOL. Divákům se představí nová televize pro všechny, kteří se chtějí bavit, mají rádi ironii, akci i napětí. Prima COOL bude zahajovat vysílání ve všední dny mezi 12. a 13. hodinou a skončí až po půlnoci. O víkendech bude vysílat od devíti hodin ráno do nočních hodin.

Sdílet

Marek Singer, generální ředitel FTV Prima, říká: „Startujeme nový televizní kanál zaměřený na takovou cílovou skupinu, která doplní a rozšíří řady diváků „velké“ Televize Prima. Tento krok je jednoznačně i příležitostí k posílení postavení skupiny televizních stanic FTV Prima na českém mediálním trhu. Věříme, že tento krok diváci ocení – opravdu bude na co se dívat,“ dodává.

Programová skladba televizního kanálu Prima COOL se bude orientovat především na originální zábavu včetně adrenalinových zážitků. „Přinášíme divákům celou řadu absolutních hitů, které doposud měli diváci možnost sledovat pouze na zahraničních stanicích nebo na internetu,“ říká Gordon Lovitt, ředitel programu FTV Prima. Hned od začátku vysílání nasadí světově proslulou sérii Futurama, animovaný seriál od tvůrců legendárních Simpsonových. Futurama, stejně jako Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory), Frasier, Heuréka – město divů, Angel, Chuck a řada dalších pořadů, bude mít na Prima COOL svou českou premiéru. Atraktivním lákadlem budou jistě i zajímavosti ze světa vědy podávané po troškách a netradiční formou (Brainiac: Šílená věda) anebo krásná rychlá auta používaná v netradičních situacích (Top Gear). Prima COOL se navrátí a připomene již odvysílané pořady, které zaznamenaly široký ohlas u diváků, zopakuje řady, které byly k vidění, a naváže v premiérách díly, které v ČR ještě nebyly vysílány na televizních obrazovkách. Mezi tyto pořady se řadí kupříkladu velmi oblíbený seriál prodchnutý nadpřirozenými schopnostmi obyčejných lidí – Heroes.

Jak bude možné naladit Prima COOL?

  • DVB-T signál Prima COOL bude šířen terestricky prostřednictvím digitálního multiplexu č. 2 Českých Radiokumunikací. Digitální příjem Prima COOL tak bude k dispozici především ve velkých městech a jejich okolí. K datu startu programu by tento signál měl pokrýt zhruba 57% obyvatelstva ČR (viz mapa k nahlédnutí na stránkách televize).
  • Další možností bude Prima COOL sledovat prostřednictvím kabelových sítí (např. UPC) nebo IPTV operátorů (např. O2TV).
  • Satelitní příjem Prima COOL bude možné naladit na ASTRA1G, k dispozici budou na kartách SkyLink (v nabídce pro ČR) i CSLink (Gital).
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).