Hlavní navigace

Prima COOL úspěšně končí simpsonovskou soutěž

[Tisková zpráva] Soutěž Hledá se česká rodina Simpsonových skončila 15. 4. vyhlášením výsledků. Návštěvníci webových stránek, které TV Prima COOL pro soutěž zřídila, hlasovali celkem 22 dnů – od 16. 3. 2010 do 6. 4. 2010. Za tu dobu přibylo soutěžícím 69 532 hlasů. Nejvíce jich získal snímek Ivo Soukupa z Unčovic u Litovle. Jeho fotografie byla oceněna celkem 19 902x a přinesla mu hlavní cenu – LCD televizi Samsung a DVD Simpsonovi 1.–3. sezona.

Sdílet

Vítěz a všech dalších 19 soutěžících obdrží také DVD Simpsonovi ve filmu. Tato cena patří všem příspěvkům, které porota soutěže zvolila jako nejvhodnější pro veřejné hlasování. Pořadí zaslaných fotografií a videa je zveřejněno na webových stránkách www.prima-cool.cz a http://simpso­novi.prima-cool.cz.

Porota soutěže byla složena z dabérského týmu, který obohatil seriál jedinečným českým zněním, a ze zástupců Primy, kteří se podílejí na vysílání TV kanálu Prima COOL. Objevili se v ní Helena Štáchová, Martin Dejdar, Jiří Lábus, Vlastimil Zavřel a Zdeněk Štěpán, režisér českého znění. Za Primu COOL rozhodovali Silvie Šustrová, editorka seriálů, Jaroslav Richtr, vedoucí dabingu TV Prima, a Robert Juhoš, kreativní ředitel OAP. Vedoucím a mluvčím poroty byl Filip Sychra, PR koordinátor TV Prima.

Kromě hlavní ceny a DVD pro první dvacítku příspěvků se budou rozdávat také další drobné odměny. Organizátor soutěže se rozhodl ocenit několik soutěžících, kteří zaujali citlivým přístupem k přetvoření sebe sama do podoby nejslavnější žluté rodinky světa. Sympatie TV Prima COOL získal snímek Lenky Šlapákové z Liberce, který skončil ve veřejném hlasování na druhém místě a dále fotografie Jany Brandejsové z Ústí nad Orlicí a Jana Zrzavého z Brna. Rovněž zaujalo vtipné video Anny Süsserové z Hostinného. Jako jediné ve své kategorii se odehrávalo v intencích pravidel soutěže a udrželo si mezi fotografiemi čestné místo. Soutěžní příspěvky bylo možné zasílat výhradně prostřednictvím soutěžního formuláře, který byl k dispozici na webových stránkách http://simpso­novi.prima-cool.cz. Přijímány byly fotografie s maximální datovou velikostí 1 MB a minimální šířkou 1000 pixelů. Nebo videa ve formátu *.avi či *.mpg – maximálně minutu dlouhé. Kromě toho musely snímky vyhovět i obsahem, jak jej stanovil řád soutěže, tj. zaznamenat kompletní českou verzi rodiny Simpsonových, nejen některé její členy.

Fotografie, které splnily zadání, byly uveřejněny na webu soutěže v sekci galerie. Z asi 800 došlých fotografií šlo přibližně o desetinu příspěvků. Ostatní většině požadovaných parametrů nevyhovovaly. Některé byly vloženy opakovaně, jiné neměly odpovídající velikost nebo nerespektovaly téma. Byl rovněž zaznamenán pokus o odcizení autorství – soutěžící vložil do systému snímek z blogu nizozemského autora, a to bez jeho vědomí.

Videa byla uveřejněna jen dvě. Další videopříspěvky pravidla soutěže nesplnily. Jejich nedostatky spočívaly např. v nadměrné době záznamu nebo obsahu, který byl v rozporu se zadáním soutěže.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).