Hlavní navigace

Prima COOL uvede sitcom v původním znění s titulky

[Tisková zpráva] Prima COOL bude od 1. 7. od úterý do pátku vysílat v odpoledních hodinách sitcom Jak jsem poznal vaši matku v originálním znění s titulky. Vždy půjde o opakování epizody z předchozího večera. Nejdříve tedy bude díl uveden v českém znění, následující den v originále s titulky.

Sdílet

Mladá televizní stanice vychází tímto krokem vstříc všem divákům, kteří si o originální verzi sitcomového hitu psali. Od začátku července si budou moci ve všední dny odpoledne ověřit své znalosti angličtiny. Případně se pomocí původního znění sitcomu, doplněného českými titulky, v jazyce originálu zdokonalovat. Kdo si naopak oblíbil příběhy architekta Teda a jeho přátel v českém znění, může je už od 30. 6. sledovat od pondělí do čtvrtka ve 21.35 v nadabované podobě.

Slavný americký sitcom začíná v roce 2030, kdy přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tudíž odehrává v jeho vzpomínkách, a to přibližně od roku 2005.

Tehdy mu táhlo na třicítku, bydlel s nejlepším kamarádem z vysoké Marshallem a jeho přítelkyní, učitelkou z mateřské školky Lily. Jejich vztah přivedl Teda k závěru, že je správný čas také si najít ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin. Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič“ Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. On jim ale v tomto ohledu vlastně ani nedal na vybranou.

Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století“. Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství – či naopak do pokročilého věku postav.

Seriál a jeho protagonisté získali mnoho ocenění a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007, 2008 i 2009 vyhrál sitcom cenu Emmy v různých kategoriích a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu.