Hlavní navigace

Prima COOL vyhlašuje porotu soutěže Hledá se česká rodina Simpsonových

[Tisková zpráva] První kolo soutěže Hledá se česká rodina Simpsonových se chýlí ke konci. Soutěžící mohou posílat své příspěvky už jen do 28. 2. Od začátku března do 15. 3. nastane čas pro porotu, která z došlých prací vybere dvacet nejzajímavějších snímků, z nichž pak návštěvníci speciálních webových stránek TV stanice Prima COOL zvolí vítěze.

Sdílet

Porota je složena z dabérského týmu, který obohatil seriál jedinečným českým zněním, a ze zástupců Primy, kteří se podílejí na vysílání TV kanálu Prima COOL. Objeví se v ní tedy jména jako Helena Štáchová, Martin Dejdar, Jiří Lábus, Vlastimil Zavřel a Zdeněk Štěpán, režisér českého znění. Za Primu COOL budou rozhodovat Silvie Šustrová, editorka seriálů, Jaroslav Richtr, vedoucí dabingu TV Prima, a Robert Juhoš, kreativní ředitel OAP. Vedoucím a mluvčím poroty je Filip Sychra, PR koordinátor TV Prima.

Soutěž s názvem Hledá se česká rodina Simpsonových začala v pondělí 18. 1. prvním kolem. Úkolem bylo najít osoby, které se podobají postávám z oblíbeného animovaného seriálu, dát je dohromady a zvěčnit tuto sešlost na fotografii nebo videu. A soutěžní snímky pak přes webový formulář nahrát na speciální internetové stránky televize Prima COOL http://simpso­novi.prima-cool.cz. Na tomto webu je také umístěna sekce galerie, kde byly soutěžní příspěvky, které splnili řád soutěže, vystaveny.

Po rozhodnutí poroty, tj. od 16. 3., bude známo, která díla postoupila do top dvacítky. Tento výběr bude zveřejněn na zmíněném webu. Jeho návštěvníci poté hlasováním zvolí vítěze. Vyhraje hlavní cenu – LCD televizi Samsung. A také DVD Simpsonovi ve filmu a Simpsonovi 1.–3. sezona. Ale ani autoři dalších devatenácti z dvaceti nejzajímavějších příspěvků nepřijdou zkrátka. Na každého z nich čeká DVD Simpsonovi ve filmu.

Hlasování o vítězi z dvaceti porotou vybraných příspěvků potrvá do úterý 6. 4. K oficiálnímu vyhlášení verdiktu dojde po zpracování výsledků v následujícím týdnu. Stane se tak ve čtvrtek 15. 4. 2010, kdy bude vítěz zveřejněn na webových stránkách www.prima-cool.cz a http://simpso­novi.prima-cool.cz.

Soutěžní příspěvky bylo možné zasílat výhradně prostřednictvím soutěžního formuláře na webových stránkách http://simpso­novi.prima-cool.cz. Přijímány byly fotografie s maximální datovou velikostí 1 MB a minimální šířkou 1000 pixelů. Nebo videa ve formátu *.avi či *.mpg – maximálně 1 minutu dlouhé. Kromě toho musely snímky splnit i jejich obsahovou náplň určenou řádem soutěže, t.j. zaznamenat českou verzi rodiny Simpsonových, ne jen některé její členy.

Před koncem soutěže bylo nahráno přes 800 fotografií. Více než osmdesát procent však nesplnilo stanovené požadavky na zařazení do soutěžního klání. K datu 24. 2. bylo tedy do soutěže přijato 85 příspěvků, které byly nejblíže svým obsahem stanovenému zadání. Přesné vyhodnocení došlých prací bude ale známo až po uzavření 1. kola soutěže, tj. po datu 28. 2.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).