Hlavní navigace

Prima COOL vyrazí do pouště a „pěkně“ se nadře

[Tisková zpráva] Ve středu 5. 10. budou mít na Prima COOL premiéru dva původní české pořady. Od 20.15 moderátor pořadu Těžká dřina seznámí diváky s náročnými a často velmi odpudivými pracemi. Ve 20.50 pak odstartuje první epizodou čtyřdílný cestovatelský dokument o mimořádné české motorkářské výpravě marockou pouští s názvem Moto(s)poušť.

Sdílet

Těžká dřina je formát docu-show o nejsložitějších, nejzajímavějších, a především nejnechutnějších pracích, které se dají na našem území vůbec vykonávat. Moderátor Roman Buťa si v každém dílu vyzkouší činnost zaměstnanců, jimž jejich pracovní náplň opravdu nikdo nezávidí. Fyzická námaha, nebezpečné chvíle ani složitost a náročnost rozhodně nebudou chybět. V každém díle bude mít průvodce svého guru, jenž mu naznačí, jak a co má vlastně dělat. Diváci dostanou možnost přihlížet, jak se například čistí Toi Toi toalety, jak vypadá práce s odpadem v bioplynové stanici, co může člověk čekat, když si bude vydělávat v kamenolomu, co se dá zažít v zákulisí ZOO nebo jak se pracuje s komunálním odpadem. V každý středeční večer se seznámíme s mnoha záludnými nevábnými činnostmi, o které v České republice rozhodně není nouze.

Moto(s)poušť je čtyřdílný cestovatelský dokument, ve kterém se Václav Noid Bárta, Lou Fanánek Hagen a Martin Zounar dostanou během cesty marockou pouští do nepředvídatelných a nebezpečných situací. Čeští diváci je sice znají z koncertních a divadelních pódií i televize, málokdo ale ví, že se z nich stali blízcí přátelé a že je spojuje nejen svět hudby a divadla, ale také láska k motorkám. Svou zálibu a kamarádství se rozhodli obohatit o jízdu v naprosto nehostinných podmínkách. Ještě s dalšími dvěma kamarády – Egonem Kulhánkem, ředitelem Hudebního divadla Karlín, a Tomášem Kocandou, publicistou v oblasti pouštních rallye a motocyklovým cestovatelem – se vydali na odvážnou motorkářskou výpravu částí africké pouště.

Cestovatelský pořad nabídne po čtyři středy za sebou vedle seznámení s populárními účastníky také zachycení příprav na cestu, nácvik jízdy a samozřejmě průběh výpravy. I když je cestování se známými tvářemi samo o sobě svébytným zážitkem, na své si v krátkém dokumentárním seriálu přijdou také vyznavači různých pamětihodností, přírodních zajímavostí a zážitků spojených se setkáními s místním obyvatelstvem. Marocká expedice je součástí projektu Moto cestou necestou, jehož záměrem je navštívit turisty nepříliš vyhledávaná místa vyhlášená jako „off road destinace“.