Hlavní navigace

Prima kino: Boj o život

[Tisková zpráva] V pátek 16. dubna si od 22.10 hod přijdou na své milovníci opravdové akční klasiky. První díl slavného Ramba, který nese podtitul První krev, představí Sylvestera Stalloneho v roli legendárního nezničitelného vojáka americké armády. Po pekelných zážitcích z vietnamské války ho ani doma nečeká žádný klid, a tak se záhy ocitá opět v bojové vřavě, tentokrát uprostřed nelítostných hor, kde bojuje se svými pronásledovateli o holý život. Snímek, který dnes patří k filmové klasice, byl natočen podle románu amerického profesora literatury Davida Morrella s názvem První krev.

Sdílet

Podle této knižní předlohy však John Rambo na konci zemře, což bylo dokonce i v jedné verzi filmu. Tvůrci se však nakonec rozhodli pro jiný závěr příběhu. Překvapivou zajímavostí filmu je, že i když má pověst násilného snímku, jsou v něm pouze čtyři mrtví.

Neopakovatelný komik Ben Stiller zazáří v sobotu od 20.00 hod v rodinné fantasy komedii Noc v muzeu. Ztvární zde postavu nočního hlídače muzea Larryho, který během své směny zjistí šokující tajemství – prehistorická zvířata a slavné historické postavy se totiž po zavření probouzejí k životu. A protože se nastalý zmatek, v němž zběsile pobíhají mezi exponáty dinosauři, opice i lvi, nedaří Larrymu zvládnout vlastními silami, požádá o pomoc samotného slavného prezidenta Roosevelta. Podaří se jim společnými silami nastolit v divokém muzeu opět pořádek? Po uvedení do kin zaznamenal snímek takovou úspěšnost, že se návštěvnost Národního muzea v New Yorku zvedla v následujících měsících o celých 20%.

Sobotu zakončí od 22.20 hod sci-fi thriller s Clivem Owenem a Julianne Mooreovou v hlavních rolích. Děj dramatického filmu Potomci lidí se odehrává v roce 2027, kdy svět podlehl beznaději. Už 19 let se totiž nenarodilo jediné dítě a po mnoha zoufalých vědeckých pokusech lidstvo proti záhadné neplodnosti přestalo bojovat a čeká jen na zázrak. V nehostinných podmínkách se však přeci jen objeví jedna těhotná žena. Ta je ale nucena utíkat jednak před agresivními anarchisty, jednak před vládou. Film je natočen podle knižní předlohy Phyllis Dorothy Jamesové, držitelky několika cen za kriminální romány. Hlavní myšlenka snímku – dítě reprezentující novou naději pro lidstvo – v mnohém odkazuje na biblický příběh Ježíše, Marie a Josefa.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).