Hlavní navigace

Prima kino: Divoká krása napětí

[Tisková zpráva] Páteční večer se od 20.00 hod bude odvíjet ve znamení sci-fi akčního snímku s názvem Hulk. Tento celovečerní film nemá nic společného s televizním seriálem Neuvěřitelný Hulk a pod taktovkou svého režiséra se v něm objeví i něco víc než jen souboje obrovitého tvora s armádou. Jeho tvůrci se totiž podařilo natočit komiksovou fantasy z jiného světa, která zároveň zahřeje na srdci a donutí vytáhnout kapesníky.

Sdílet

Zajímavostí snímku je, že si režisér Ang Lee přál, aby scénář vycházel z King Konga a Frankensteina. Dokonce kvůli tomuto snímku odmítl režírovat Terminátora 3. Film pak měl být navíc natočen mnohem dříve, ale kvůli dokonalým efektům, na kterých pracovalo přes 180 techniků, se jeho vznik odkládal.

V sobotu nabídne od 20.00 hod televize Prima opravdu hvězdnou kombinaci. Režisér Sydney Pollack představí spolu s Nicole Kidmanovou a Seanem Pennem napínavý thriller Tlumočnice. Jeho děj se odvíjí okolo tématu mezinárodního terorismu a hromadění moci mimo ústavní mantinely. Držitelé hereckých Oscarů Nicole Kidmanová a Sean Penn zde hrají soupeře, kteří paradoxně měli zprvu táhnout za jeden provaz. Tlumočnici OSN totiž hrozí smrtí zabijáci a agent FBI ji má chránit. Časem se však i on začne zaplétat do tajných informací a narůstá v něm přesvědčení, že jeho svěřenkyně by mohla být hrozbou pro afrického prezidenta. Je tlumočnice obětí nebo hlavním podezřelým? Tlumočnice je prvním filmem, který byl natočen přímo v centru OSN v New Yorku. Štáb však musel pracovat přes víkendy, aby nerušil chod organizace. I přes vysoká bezpečnostní opatření v budově OSN mohli členové štábu nosit do práce nože, které potřebovali kvůli filmování.

Neděle 21. března nabídne od 22.50 filmové zpracování šokujícího rodinného příběhu v dramatu Divoká krása. Otec rodiny, Brooks Baekeland, je uznávaným synem vynálezce bakelitu a vede opravdu divoké a labilní manželství se svou ženou Barbarou, v němž vyrůstá také jejich syn Tony. Skutečným skandálem se však stane až synovo přiznání homosexuální orientace. Nakolik je ochoten společensky uznávaný otec tolerovat synovo sexuální zaměření a počínající schizofrenii a do jaké tragické události vyústí neuspořádaný vztah Tonyho se svou matkou? Celý mimořádný život dynastie Baekelandů už byl mnohokrát uveden také na divadelním jevišti. Příběh nešťastné Barbary a jejího syna Anthonyho byl pak právě v roce 2006 zfilmován podle knihy Natalie Robins a Stevena M. Aronsona s názvem Savage Grace, která vyšla v roce 1986 a stala se ihned bestsellerem.