Hlavní navigace

Prima kino: Dobrý ročník bojovníků

[Tisková zpráva] V pátek se už potřetí nabízí divákům Televize Prima setkání s neohroženým bojovníkem jménem Rambo, který bude tentokrát bojovat za práva bezbranného afgánského lidu. V sobotu si návštěvníci Prima kina mohou vychutnat doušku kvalitního vína a romantiky v Dobrém ročníku a večer se vydat vstříc boji se Stevenem Saegalem ve Vnitřním nepříteli.

Sdílet

Pátek 30. dubna navazuje na předchozí týdny a přináší od 22.05 hod třetí díl legendárního Ramba. Ve snímku Rambo 3 se vietnamský veterán alias Sylvester Stallone vydává do válkou zničeného Afgánistánu, kde má za úkol vysvobodit ze zajetí svého bývalého velitele. Poté, co se však Rambo stane svědkem několika krvavých útoků na bezbranné obyvatele vesnice, rozhodne se zaútočit na přísně střeženou pevnost ovládanou sadistickým velitelem.

Zajímavostí filmu je, že byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů 1990 jako nejnásilnější film tehdejší doby. Dále se však také dočkal ve stejném roce komiksové adaptace i produkce stejnojmenné počítačové hry.

Sobotní prvomájový večer na Primě se ponese nejen ve znamení kvalitního vína a romantiky. Komediální snímek Dobrý ročník představí od 20.00 hod Russella Crowe coby investičního experta Maxe, který se po smrti svého strýčka vrací na vinici, kde prožil nejkrásnější část dětství. I když to původně neplánuje, příjezd do čarokrásné jižní Francie mu otevře zcela nové životní cesty a hodnoty, stejně jako cestu k osudové ženě. Snímek vznikl podle stejnojmenného románu Petera Mayleho, na jehož námětu spolupracoval také Ridley Scott. Právě ten se později ujal i filmového zpracování. „Připadalo mi to jako skvělá metafora života. Když jsme s Ridleym pracovali na Gladiátorovi, metaforou byla smrt. Ale v Dobrém ročníku se zabýváme především životem a skutečným užíváním života. Každá z postav tohoto příběhu se ocitne v situaci, která učiní její život lepším.“ tvrdí o snímku představitel Maxe, hollywoodská hvězda Russell Crowe.

Napětí a akci do domovů diváků Televize Prima přinese v sobotu od 22.30 hod thriller Vnitřní nepřítel, jehož hlavním hrdinou je velitel speciální jednotky žoldáků Cody, ztvárněný akční legendou Stevenem Saegalem. Toho čeká tentokrát nelehký úkol – musí objasnit záhadnou vraždu velvyslance. Do nebezpečné honičky za zločinci se záhy zapletou navíc organizace jako FBI či CIA a zápletka plná zbraní, svalů a bojových akcí se dostane do plného proudu. Milovníci akčních scén se Stevenem Saegalem, proslaveným snímky jako Přepadnutí v Pacifiku, Aljaška v plamenech či Nemilosrdná spravedlnost, se mají v dramatu Vnitřní nepřítel určitě na co těšit. Kromě klasických scén je zde totiž oživení o sci-fi prvky a bojové akce se odehrávají na mnoha neuvěřitelných místech, ať už se jedná o přehradu, ponorku nebo dokonce operní síň.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).