Hlavní navigace

Tento víkend připravilo Prima Kino pro diváky romantiku, drama i žánr propojující sci-fi s hororem

[Tisková zpráva] První červencový víkend je v Prima Kině ve znamení veleúspěšného filmového ztvárnění zkázy Titaniku. Film, který vstoupí na obrazovky Televize Prima v sobotu po 20. hodině, lákal ve své době úžasnými filmovými efekty, které také přispěly k částce 200 milionů dolarů za jeho výrobu.

Sdílet

Ze 14 Oscarů, na něž byl nominován, jich pak získal rovných 11. Hlavním představitelům Leonardovi di Capriovi a Kate Winsletové přivedl překotně obrovské množství fanoušků, ačkoli do té doby nebyli až tak neznámí. Kate Winsletová zazářila už jako Marianne Dashwoodová v Rozumu a citu a Leonardo di Caprio získal dokonce o 4 roky dříve nominaci na Oscara a Zlatý glóbus pro nejlepšího herce ve vedlejší roli ve filmu Co žere Gilberta Grapea z r. 1993. Shodou okolností za Titanic nebyl na Oscara ani nominovaný. To ho vedlo k tomu, že ač mu film i tak přinesl nevídanou popularitu, příští rok se předávání Oscarů vůbec nezúčastnil. V sobotu tedy budou moci diváci znovu posoudit kvality jeho herectví a zároveň se nechat unášet příběhem lásky i zkázy ve své době největšího námořního plavidla.

V pátek 3. 7. bude Prima Kino od 22.40 h patřit příznivcům žánrů sci-fi a hororu. Černočerná tma vychází z autorské dílny režiséra filmu Davida Twohyho. Objevil se i jako herec ve svém filmu Hlubina, hlavně se ale věnuje psaní scénářů a režírování. V Černočerné tmě obsadil do ústřední role vraha Riddicka Vina Diesela, se kterým se ještě několikrát setkal při natáčení dalších pokračování příběhu o Riddickovi. Ve Vinu Dieselovi se mohl opřít o již zkušeného aktivního filmaře. Vin studoval tvůrčí psaní a své scénáře záhy uplatňoval hlavně ve svých filmech, kde hrál i režíroval. Větší úspěch mu ale přinesly až filmy s variací názvu „Rychle a zběsile“.

Svou premiérou na TV obrazovkách se v neděli ve 22.05 h divákům Prima Kina představí film Jediná správná věc. Film s nadějí nahlíží do složitých rodinných vztahů. Vynikající výkony zde podává jak Meryl Streepová, která byla za Jedinou správnou věc nominována na Oscara i Zlatý glóbus, tak Renée Zellwegerová. Ta se zde objevila ještě před svým velkým úspěchem s filmy o Bridget Jonesové. Drama natočil Carl Franklin, který se dlouhou dobu uplatňoval i jako herec. Režijně se věnuje zvláště oblasti thrilleru a dramatu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).